Prezentacje Artystyczne Tomitofy (foto)

Wydarzenia

Prezentacje Artystyczne Tomitofy (foto)

20.06.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Premiera teatralna, pokazy tańca oraz baletowy, występy wokalistów, pianistów, skrzypków i gitarzystów, a także wystawa prac plastycznych i rzeźby – to program VI Prezentacji Artystycznych Autorskiej Szkoły Artystycznej Tomitofa Magdaleny Kamińskiej. Dwa koncerty odbyły się w niedzielę 17 czerwca w WOK Hutnik. Jak co roku ważnym momentem były wręczenie najbardziej zaangażowanym uczniom statuetek – Tomitof. 
Szkole artystycznej, której uczniowie mogą doskonalić wiele talentów, miejsca użyczyła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie.  
- Oprócz tego, że uczą się swoich dziedzin artystycznych, muszą uczyć się równolegle prezentować te swoje umiejętności na scenie, czyli występować – podkreśliła Magdalena Kamińska, rozpoczynając niedzielny koncert. – To jest naprawdę trudne i wymaga ogromnej odwagi. To jest jedna rzecz. Druga rzecz jest taka, że oni muszą uczyć się tych swoich dziedzin bardzo długo. Nie wystarczy miesiąc, dwa, trzy czy rok. 
- Nikt tak nie niesie artysty jak żywiołowa reakcja publiczności – zachęcała do żywego reagowania na to, co dzieje się na scenie. Publiczności, złożonej głównie z rodzin młodych artystów, właściwie nie trzeba było do tego namawiać. Każdy występ był nagrodzony gorącymi oklaskami.
Wystąpili: najstarsza grupa baletowa, wokaliści – Ala Kłos („Zielone ufoludki”), Edyta Buźniak („Meluzyna”), Ola Korczakowska („Być kobietą”), Liliana Maciejewska („Lipka”), Kajetan Karłowicz (finalista Suertalentu Wyszkowa 2018), Anna 
Kłos („To nie ja”), a także gitarzysta Adrian Pawlak („Melodia”), pianiści Wiktoria Sędzińska  i Szymon Wiśniewski, skrzypaczka Amelia Kamińska (laureatka nagrody Rewii Sylaba w Supertalencie Wyszkowa 2018). Pokazy taneczne dały grupy: Brodway Dance (finalista Supertalentu Wyszkowa 2018) i Mały Brodway.
Grupa teatralna pokazała premierowy spektakl „Superrakiety skarpety” (reżyseria Piotr Kamiński, scenariusz Grzegorz Śmiałek).
Na zakończenie na scenie pojawili się nie tylko uczniowie, ale i wykładowcy Tomitofy: Aleksandra Kus (plastyka i rzeźba), Aleksandra Bryl (grupy taneczne), Katarzyna Urbanowska (gitara), Marek Rymarz (skrzypce, pianino), Bartek Marszałek (balet), Magdalena Kamińska (śpiew) i Piotr Kamiński (teatr). 
Ważnym momentem było wręczenie – Jesteście najcudowniejsi na świecie, najwspanialsi, najbardziej utalentowani i rewelacyjni – zwróciła się do swoich uczniów Magdalena Kamińska – dlatego wszyscy dostajecie dzisiaj w nagrodę lizaki i te brawa. Ale są takie osoby w szkole, które wyróżniają się. Widzimy, że nie mogą żyć bez tego, co robią. I te dzieci chcielibyśmy nagrodzić Tomitofami za zaangażowanie i pracowitość: plastyka – Otylia Michalik, rzeźba – Zosia Matwiejczyk, teatr – Oliwier Ciskowski (zwycięzca Supertalentu 2018), taniec – Marta Kus, instrumentalista – skrzypaczka Amelia Kamińska, śpiew – Hanna Kłos.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość