Praca w Wyszkowie - jak bezpiecznie szukać najlepszych ofert?

Wydarzenia

Praca w Wyszkowie - jak bezpiecznie szukać najlepszych ofert?

08.08.2022
autor: materiał zewnętrzny
Wyszków to niewielkie miasto na Mazowszu, którego dużym atutem jest bliskość do Warszawy i innych dużych ośrodków, a także obecność ważnych ciągów komunikacyjnych. W mieście prężnie rozwija się branża meblarska, poligraficzna, szklana oraz metalowa. W tych branżach można szybko znaleźć zatrudnienie, ale również osoby o innych kwalifikacjach mogą znaleźć interesujące oferty pracy. Należy jednak uważać, bo zdarza się, że za kusząco wyglądającymi ogłoszeniami kryje się oszust.

Rynek pracy w Wyszkowie

Sytuacja na rynku pracy w Wyszkowie wygląda obiecująco. Bezrobocie jest niskie, stopa bezrobocia wynosi 3,2%, co jest dużo niższe niż średnia dla całego kraju. Prawie 60% mieszkańców Wyszkowa jest w wieku produkcyjnym, większość z nich jest aktywnych zawodowo i pracuje w sektorze rolniczym, usługowym, budowlanym i finansowym. Mieszkańcom pracę zapewniają takie zakłady jak Quad Graphics, Quad Graphics, TMW Sp. z o.o., Ardagh Glass S.A. oraz  Horizont Rolos. Oferty pracy czekają na pracowników budowlanych, zarówno z zawodowym, jak i wyższym wykształceniem, lekarzy i pielęgniarki, mechaników pojazdów samochodowych, kierowców, elektryków, księgowych, nauczycieli, pracowników gastronomii i handlu. Pracę bez trudu mogą znaleźć fryzjerzy, kosmetyczki, pracownicy poligrafii, robotnicy leśni, specjaliści ds. HR oraz pracownicy służb mundurowych. Jeżeli chcesz znaleźć pracę w Wyszkowie, sprawdź najnowsze oferty pracy na GoWork.

Szukanie pracy – rozwaga na pierwszym miejscu

Niestety, niski poziom bezrobocia w Wyszkowie nie przekłada się na poziom zarobków. Zarobki mieszkańców miasta są niższe niż zarobki mieszkańców innych mazowieckich powiatów. Taka sytuacja może zwiększać ryzyko spotkania oszustów, którzy pod pozorem ciekawych finansowo ofert, mogą wyciągać pieniądze czy dane osobowe. Osoby szukające pracy, powinny zachować dużą czujność i niezwykle atrakcyjne oferty traktować z dużą rezerwą. Aby uniknąć problemów, warto znać metody bezpiecznego szukania pracy.

Jak bezpiecznie szukać pracy w Wyszkowie?

Osoby szukające zatrudnienia, muszą pamiętać, że na rynku pracy działają oszuści, którzy wykorzystują ludzką naiwność. Aby nie paść ich ofiarą, warto przestrzegać kilku prostych zasad.

  • Należy korzystać ze znanych i sprawdzonych serwisów z ogłoszeniami o pracę np. GoWork. W takich miejscach ryzyko spotkania naciągaczy jest znikome.

  • Należy unikać ogłoszeń, dotyczących prac chałupniczych, w których wymagany jest zakup materiałów czy pokrycie kosztów szkolenia.

  • Warto wyczulić się na ogłoszenia dotyczące sprzedaży bezpośredniej. Najczęściej dotyczą akwizycji, a zarobki to prowizja od sprzedaży towarów.

  • Warto dokładnie sprawdzać, czy ogłoszenie umieściła dana firma. Są osoby, które delikatnie przekręcają nazwę, oferują korzystne warunki zatrudnienia, a ich celem jest jedynie wyłudzenie danych osobowych.

  • Każde ogłoszenie powinno zawierać dokładne dane osobowe i kontakt do osoby, która zajmuje się rekrutacją. W przypadku braku takich danych, w głowie powinna zapalić się czerwona lampka. 

Aby szukanie pracy było bezpieczne, należy korzystać z urzędów i sprawdzonych agencji pracy, a także sprawdzać ogłoszenia na stronach wybranych zakładów pracy. Należy unikać pośredników, którzy już na początku rekrutacji domagają się opłat za przyjęcie CV czy kurs przygotowujący do pracy. W sytuacji, gdy ogłoszenie wydaje się podejrzane, warto sprawdzić, czy firma, która jest umieściła widnieje w Agencji Zatrudnienia Marszałka Województwa.

W Wyszkowie można znaleźć wiarygodne ogłoszenia o pracę, trzeba tylko korzystać ze znanych portali oraz biur zajmujących się zatrudnieniem. Warto jednak pamiętać, że tak jak w każdej dziedzinie, i w rekrutacji zdarzają się naciągacze.

Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość