Poznaj lepiej Rihannę i teksty jej piosenek!

Wydarzenia

Poznaj lepiej Rihannę i teksty jej piosenek!

13.03.2020
autor: materiał zewnętrzny
Rihanna to jedna z najbardziej popularnych gwiazd, które tworzą muzykę R&B i pop. Piosenki, które tworzy śpiewają wszyscy, a niemalże każdy jej przebój wskakuje na wysokie miejsca na listach przebojów. Poznajmy więc lepiej tę charyzmatyczną wokalistkę, a przede wszystkim teksty, które tworzy. Podpowiemy wam gdzie możecie sprawdzić zarówno teksty oryginalne, jak i tłumaczenia jej tekstów. Jednocześnie przybliżymy wam osobę jaką jest „Riri”.
 

Kim jest Rihanna?

Zanim przejdziemy do jej tekstów – powinniśmy lepiej ją poznać. Rihanna to tak naprawdę Robyn Rihanna Fenty. Wokalistka urodziła się na Barbadosie, a dokładniej w Saint Michael, w roku 1988. Jej kariera zaczęła się w 2003 roku, a w 2005 wydała swoją pierwszą płytę, która nazywała się „Music of the Sun”. Gwiazda praktycznie od samego początku kariery była na topie i każda jedna jej piosenka była uwielbiana przez tłumy ludzi. Rihanna jest również niezwykle utytułowana – na swoim koncie ma m.in. Grammy, a każdy jeden jej album pokrył się platyną. Wiadomym jest więc, że jej teksty są bardzo dobre, a do tego skomponowana została doskonała muzyka.
 

Piosenki Rihanny

Rihanna wylansowała wiele przebojów, ale największą popularność przyniósł jej hit „Umbrella”, który skomponowała przy pomocy Jay-Z. Wcześniej jednak było więcej innych piosenek chociażby „Pon de Replay”.
Rihanna niejednokrotnie testowała różne nurty w muzyce, a także kilkakrotnie zmieniała swój wizerunek. Dzięki temu powstało mnóstwo piosenek, które różniły się stylami. Na początku ugrzeczniona śpiewała „S.O.S”, nieco bardziej drapieżna stworzyła piosenki takie jak „Shut Up and Drive”, a w cukierkowym wydaniu śpiewała „California King Bed”.
Nagrała również wiele piosenek, w których występowała z innymi twórcami np. „Princess of China” stworzyła z pomocą zespołu Coldplay, a piosenkę „Fly” zaśpiewała z Nicki Minaj. Jedną z najbardziej lubianych piosenek Riri była ta, którą wydała wraz z Drake’m „What’s Your Name?”.
Możecie lepiej poznać jej piosenki i ich tłumaczenia na https://tekstpiosenki.net/rihanna.
 

Po co sprawdzamy teksty piosenek?

Na przykładzie Rihanny widać jak wiele różnorodnych piosenek stworzyła. Mogą być one świetną pomocą w nauce obcego języka – dzięki tekstom piosenek i ich tłumaczeniom możemy uczyć się nowych słów w obcym języku, możemy zrozumieć lepiej gramatykę.
Niektórzy z tekstów piosenek korzystają po to, aby aby ćwiczyć swoją umiejętność śpiewania. Drukują teksty, włączają melodię i po prostu ćwiczą swoją technikę.
Inni z kolei są zafrapowani tym, o czym śpiewa ich ukochany wokalista. Dlatego takie strony jak tekstpiosenki.net są na wagę złota!

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Spotkanie autorskie z Patrykiem Fijałkowskim

Spotkanie autorskie z Patrykiem Fijałkowskim

Pochodzący z Wyszkowa Patryk Fijałkowski wydał kolejną powieść - „Filip i hydra”. Spotkanie autorskie - oczywiście online - odbędzie się w piątek 19 marca o godz. 19. Zapraszaja Biblioteka Miejska i stowarzyszenie „Pan Hilary”.
zobacz więcej
Jak zarządzać najmem zdalnie?

Jak zarządzać najmem zdalnie?

Właściciele mieszkań często zastanawiają się, jak mogliby uprościć procesy zarządzania najmem. Dla wielu z nich jest to kwestia nie tylko wygody, lecz także konieczności – czynności te są szczególnie trudne dla tych, którzy aktualnie przebywają za granicą i nie mają możliwości doglądać przebiegu całego przedsięwzięcia osobiście. Czy zdalne zarządzanie najmem się opłaca oraz jakie techniki można wykorzystać, by upewnić się, że będzie ono przebiegać prawidłowo?
zobacz więcej
Mamy być z czego dumni (foto)

Mamy być z czego dumni (foto)

Mieszkańcy ul. Prostej, Serockiej, Kościuszki, Sowińskiego i Łącznej wygrali konkurs „Moje piękne miasto”, od 7 lat organizowany przez Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. - Jestem dumny, że wokół budynków, w których mieszkacie, jest ładnie, estetycznie. Nie mamy się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie, mamy być z czego dumni – podczas podsumowania konkursu, 9 września w urzędzie miejskim, podkreślił dyrektor Marek Siekierski.
zobacz więcej
Poza pejzażem

Poza pejzażem

- na wystawę pod tym tytułem zapraszają adepci koła plastycznego „Graffito” działającego w WOK „Hutnik”. Wernisaż w środę 10 stycznia o godz. 18.
zobacz więcej