Pożar zniszczył dom. Mieszkańcy Tulewa prowadzą zbiórkę

Wydarzenia

Pożar zniszczył dom. Mieszkańcy Tulewa prowadzą zbiórkę

08.02.2024
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KP PSP Wyszków, szczytny-cel.pl
W nocy z 3 na 4 lutego doszło do poważnego pożaru domu w Tulewie. Mieszkańcy od razu rozpoczęli starania o jego odbudowę. Na portalu szczytny-cel.pl uruchomiona została zbiórka środków.
 
Wezwanie do pożaru budynku mieszkalnego straż pożarna odebrała w nocy z soboty na niedzielę, o godz. 2.39. - W momencie przybycia pierwszych zastępów pożarem objęty był taras, a w pomieszczeniach domu panowało intensywne zadymienie. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz i nie wymagali udzielenia pomocy medycznej - informuje straż pożarna. - Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do działań. Podano prąd wody od środka przez rotę strażaków wyposażoną w sprzęt ochrony układu oddechowego oraz kolejne prądy wody z zewnątrz na palący się taras. Po opanowaniu i ugaszeniu pożaru przewietrzono pomieszczenia i usunięto na zewnątrz spalone wyposażenie. Na koniec pogorzelisko sprawdzono dokładnie kamerą termowizyjną, aby wykluczyć ukryte zarzewia ognia.
Akcja trwała 1 godz. 42 min. i brało w niej udział 26 strażaków i 5 samochodów pożarniczych: JRG Wyszków, OSP Rybno, OSP Gulczewo, OSP Kamieńczyk oraz policja i pogotowie energetyczne.
Domownicy znaleźli się w ogromnym kłopocie. Na portalu szczytny-cel.pl uruchomili zbiórkę środków, które pomogą im w odbudowie domu.
Chociaż zawsze staraliśmy się radzić sobie z trudnościami samodzielnie, to w obecnej sytuacji, w której się niespodziewanie znaleźliśmy, liczyć się będzie dla nas każda forma wsparcia oraz każde udostępnienie naszej prośby. Prośby o pomoc w powrocie do własnego domu…
Straty materialne są bardzo duże. By budynek odzyskał stan funkcjonalności, koniecznością będzie wykonanie kapitalnego remontu pomieszczeń mieszkalnych oraz zakup podstawowego wyposażenia, które również w większości uległo zniszczeniom. Na dzień dzisiejszy nie posiadamy wystarczających środków, by pokryć tak ogromne koszty. Szczególnie zważywszy na fakt, że w ostatnim czasie dokonywaliśmy renowacji domu, na co przeznaczyliśmy swoje oszczędności.
Potrzeb jest ogrom, jednak staramy się być dobrej myśli. Wierzymy, że ze wsparciem osób obdarowanych złotym serem uda nam się stanąć na nogi. A za Waszą życzliwość już teraz dziękujemy!
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość