Pożar w zakładzie pracy (foto)

Wydarzenia

Pożar w zakładzie pracy (foto)

22.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KP PSP Wyszków
Na placu jednego z zakładów produkcyjnych w Somiance 21 marca po południu wybuchł pożar.
Straż o pożarze wiaty gospodarczej została powiadomiona ok. godz. 17.45. Do akcji zadysponowano trzy zastępy: dwa z JRG w Wyszkowie oraz jeden z OSP Somianka. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar wiaty wypełnionej odpadami poprodukcyjnymi typu tektura i folia oraz zerwaną linię energetyczną przy wiacie. We wnętrzu pożar był już w fazie rozwiniętej.
W wyniku awarii pojazdu ratowniczo - gaśniczego OSP Somianka do zdarzenia dysponowano kolejne siły i środki.
„Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu” – informuje PSP Wyszków. - „Po przygaszeniu pożaru przystąpiono do przerzucenia pogorzeliska w celu całkowitego ugaszenia zarzewi ognia znajdujących się w dolnych warstwach. W zdarzeniu nie nikt nie ucierpiał.”
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Podziękowali pasjonatom (foto)

Podziękowali pasjonatom (foto)

Włodarze Gminy Wyszków przed sesją Rady Miejskiej wyrazili uznanie dla zespołu młodych siatkarek i ich trenerki oraz dla zespołu „Oberek” i jego kierownictwa. - Cieszymy się, że są w Wyszkowie ludzie, którzy zarażają pasją – podkreśliła przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska.
zobacz więcej
COVID: Tylko jedno zakażenie

COVID: Tylko jedno zakażenie

Od kilku dni liczba zakażeń koronawirusem w powiecie wyszkowskim spada. We wtorek poinformowano o tylko jednym nowym przypadku.
zobacz więcej
Ekologia w Polsce, czyli na czym polega nurt ZERO WASTE?

Ekologia w Polsce, czyli na czym polega nurt ZERO WASTE?

Zastępowanie plastikowych słomek w restauracjach bambusowymi, dopłaty za siatki na zakupy z tworzyw sztucznych, czy konieczność segregowania śmieci to tylko niektóre z przejawów rozwoju ekologii w Polsce. Do grona sposobów dbania o planetę dołącza modna w ostatnim czasie ideologia ZERO WASTE. Nurt ten doczekał się wielu wyznawców, którzy twierdzą, że da się żyć i... nie produkować śmieci. Jak to możliwe?
zobacz więcej
30-lecie wyszkowskiej firmy Horizont Rolos (FOTO)

30-lecie wyszkowskiej firmy Horizont Rolos (FOTO)

30 lat temu w Wyszkowie powstała firma Horizot Rolos. Świętowanie tego jubileuszu było okazją do wspomnień i podziękowań. - Obiecuję, że firma Rolos będzie miała dużo pracy, będzie się rozwijała i nie pozwolimy, by stało się jej coś złego. Mnóstwo wspaniałych perspektyw przed nami - podczas uroczystości zapewniła prezes zarządu Izabella Olech, co zebrani pracownicy nagrodzili brawami.
zobacz więcej