Pożar domu jednorodzinnego w Nowej Wsi. Straty są duże (FOTO)

Wydarzenia

Pożar domu jednorodzinnego w Nowej Wsi. Straty są duże (FOTO)

28.03.2023
autor: fot. KP PSP Wyszków, mł. bryg. Piotr Warchoł
Ponad 4 godziny trwało gaszenie pożaru domu jednorodzinnego w Nowej Wsi, w gminie Brańszczyk.
 
Wezwanie do pożaru straż otrzymała w poniedziałek ok. godz. 18. Zadysponowane zostały zastępy z JRG Wyszków, OSP Brańszczyk i OSP Białebłoto. Gdy na miejscu pojawiali się pierwsi strażacy, pożarem objęte było użytkowe poddasze. Płomienie były widoczne na zewnątrz, a spod dachu wydobywał się intensywny dym. Dwie osoby ewakuowały się samodzielnie i nie wymagały udzielenia pomocy medycznej.
- W pierwszej kolejności działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu wody od środka przez rotę strażaków wyposażoną w sprzęt ochrony układu oddechowego - informuje st. kpt. Daniel Wachowski z KP PSP Wyszków. - Następnie podano kolejne prądy wody z zewnątrz z kosza podnośnika na poszycie dachowe oraz z drabiny przystawnej na balkon. W celu dotarcia do źródła pożaru wykonano otwór w drewnianym szczycie budynku. Po opanowaniu i ugaszeniu pożaru przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych konstrukcji i usunięto na zewnątrz spalone wyposażenie. Na koniec pogorzelisko sprawdzono dokładnie kamerą termowizyjną, aby wykluczyć ukryte zarzewia ognia. 
Interwencja straży trwała 4 godziny 19 minut i brało w niej udział 24 strażaków.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom
Zitcom