Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek (FOTO)

Wydarzenia

Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek (FOTO)

16.01.2024
autor: Starostwo Powiatowe w Wyszkowie
48 młodych artystów z terenu Powiatu Wyszkowskiego wzięło udział w XXIV Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.
 
Wspólne kolędowanie to nasza piękna, polska tradycja, wciąż żywa i pielęgnowana. Jednak najważniejsza w tym wszystkim jest istota Bożego Narodzenia. Reprezentanci gmin oraz szkół średnich z terenu Powiatu Wyszkowskiego spotkali się 12 stycznia w hali sportowej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie, by w radosny sposób „wyśpiewać” dobrą nowinę Narodzenia Pańskiego. 
Uroczystego otwarcia przeglądu dokonali wicestarosta Leszek Marszał, dyrektor CEZiU „Kopernik” Monika Kluczek oraz ks. Waldemar Górski, kapłan posługujący w sanktuarium św. Idziego.
Jury w składzie: Tomasz Śnieżak – organista w parafii św. Rodziny, a także opiekun muzyczny i instruktor śpiewu Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków”, Zbigniew Drobot – opiekun muzyczny zespołu „Boża Nuta” z Brańszczyka, członek wyszkowskiego okręgu Związku Piłsudczyków i wieloletni organizator letnich kolonii dla dzieci i młodzieży oraz Marek Jończyk – nauczyciel muzyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wyszkowie, oceniało uczestników w czterech kategoriach. Pod uwagę brali oryginalność utworu, dobór repertuaru odpowiedni do wieku i możliwości wokalnych uczestników, czystość wykonania, aranżację oraz ogólne wrażenie artystyczne.
 
Laureaci XXIV Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek:
Kategoria A (uczniowie klas „0” - II szkół podstawowych)
I miejsce – Maja Prus i Krzysztof Bryk (Szkoła Podstawowa w Olszance)
II miejsce – Jan Garbacz, Wiktor Milczarczyk i Michał Szymański przy akompaniamencie Aleksandry Kalinowskiej (Szkoła Podstawowa w Jackowie Górnym)
III miejsce – Angelika Mróz, Amelia Mróz, Małgorzata Szatanek, Maja Zwalińska i Jan Jasiński (Szkoła Podstawowa w Porządziu)

Kategoria B (uczniowie klas III-V szkół podstawowych)
I miejsce – Roksana Głowacka, Alicja Szumacher, Wiktor Bloch (Szkoła Podstawowa w Porządziu)
II miejsce – Nikola Kryśkiewicz przy akompaniamencie Anny Wosek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Adelinie)
III miejsce – Kinga Roguska (Zespół Placówek Oświatowych w Porębie)

Kategoria C (uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych)
I miejsce – Patrycja Piątek, Marcel Krystman, Julia Wykowska, Maja Kurowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Somiance)
II miejsce – Maja Pajorek, Julia Augustyniak, Michał Pajorek, Jan Augustyniak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu)
III miejsce – Zuzanna Prus (Szkoła Podstawowa w Rząśniku)

Kategoria D (uczniowie szkół średnich)
I miejsce – Julia Napiórkowska, Łucja Zwolińska, Zuzanna Ginko (Zespół Szkół nr 3)
II miejsce – Julia Janasz, Gabriela Eljasz (I Liceum Ogólnokształcące)
III miejsce – Hanna Kłos (Zespół Szkół nr 1)

Podczas przeglądu zaprezentowali się również: 
Kategoria A: Amelia Sulich (ZPO w Brańszczyku), Agata Szymanik (SP w Starym Bosewie), Hanna Fedorczyk i Natalia Jeż przy akompaniamencie Anny Wosek (Niepubliczne Przedszkole „Zaczarowany Ołówek”)
Kategoria B: Jakub Sadowski i Jan Godleś (SP nr 2 w Wyszkowie), Małgorzata Szyszka (SP w Popowie Kościelnym), Lena Godlewska i Maja Kiełczewska (SP w Starym Bosewie)
Kategoria C: Natalia Wójcik (SP w Starym Bosewie), Angelika Kucińska i Julia Kucińska (SP w Rybnie), Julia Jachna (SP w Brańszczyku)
Kategoria D: Julia Przychodzka, Natalia Stańczak, Kacper Fusiek, Maja Tryc, Dagmara Krawczyk (CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie).
Dziękujemy za pomoc w organizacji Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie i dyrektor Monice Kluczek, wolontariuszom z „Kopernika”, wszystkim współorganizatorom, partnerom, ale przede wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. Gratulujemy zarówno laureatom, jak i uczestnikom i życzymy dalszego rozwijania muzycznych zainteresowań i umiejętności.
Do zobaczenia za rok, na jubileuszowym, XXV Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość