< 
Baner desktopowy
Baner mobilny
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej (FOTO)

Wydarzenia

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej (FOTO)

19.10.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Dyrektorzy i nauczyciele powiatowych placówek oświatowych spotkali się we wtorek 18 października na wspólnej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
 
Nauczycielom za pracę i trud włożony w wychowanie młodzieży podziękował starosta Jerzy Żukowski: - Wybraliście państwo zawód, który wymaga dużego poświęcenia. Dzięki państwu młodzi ludzie stają się otwarci na drugiego człowieka.
- Jesteście państwo przewodnikami w życiu młodych ludzi, inspirujecie i motywujecie do podejmowania wyzwań. To nauczyciele, jak powiedział Czesław Miłosz, „Z rąk do rąk podają skromnej mądrości dar zwyczajny” - dodała naczelnik wydziału edukacji Agnieszka Deptuła.
 
22 pracowników oświaty został wyróżnionych Nagrodą Starosty:
ZS1: dyrektor Marian Popławski oraz wicedyrektorki Elżbieta Mańko i Izabela Balińska
ZS w Długosiodle: dyrektor Julita Gąsiewska i nauczycielka Katarzyna Wróbel
Powiatowe Centrum Usług Wspólnych: dyrektor Dorota Stworzyjanek
ILO: dyrektor Dorota Piotrowicz, wicedyrektor Wojciech Chaciński i kierownik internatu Agnieszka Borek oraz nauczyciele Agnieszka Głowacka i Adam Czechowski
SOSW: dyrektor Edyta Jarosz i nauczycielka Beata Wróbel
ZSS w Brańszczyku: dyrektor Elżbieta Piórkowska i nauczyciel Marcin Hryszkiewicz
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna: dyrektor Dorota Rogulska i psycholog Edyta Żółtowska-Górska
CEZiU „Kopernik”: dyrektor Monika Kluczek oraz nauczyciele Agnieszka Gołębiewska, Joanna Kaniewska, Agnieszka Oniśk, Bogdan Pikora
Uroczystość była okazją również do wręczenia awansów na stopień nauczyciela mianowanego:
ZS1: Ewelina Sieńkowska i Sylwia Abramczyk
CEZiU „Kopernik”: ks. Emil Sasinowski, Małgorzata Szewczyk i Iwona Michalik
ZSS w Brańszczyku: Mariola Rosińska-Szydlik, Joanna Liśkiewicz i Anna Zdziarstek
Stopień nauczyciela dyplomowanego uzyskali:
CEZiU „Kopernik”: Małgorzata Dziekciowska, Arkadiusz Wilczyński, Rafał Salwin, Przemysław Ochmański i Joanna Czembrowska
ZS1: Agnieszka Motyka, Katarzyna Ropelewska i Patrycja Sarnacka
SOSW: Anna Wojtaszek, Izabela Szczerba, Wioletta Dzik, Anna Rogowska, Bogusława Woźnica i Beata Wróbel
ZSS w Brańszczyku: Justyna Rytelewska, Marek Zalewski, Katarzyna Jermacz

Gościem uroczystości był dyrektor ostrołęckiej delegatury Kuratorium Oświaty Michał Giers. Za najważniejsze wydarzenia w dziejach cywilizacji uważa rewolucję neolityczną (przejście ludzkości od zbieractwa i koczownictwa do produkcji żywności i osiadłego trybu życia) oraz powstanie i rozwój pisma, czyli początek edukacji. - Nasza branża przenika wszystkie dziedziny życia. Każdy musiał się kiedyś kształcić - podkreślił dyrektor kuratorium.
Uroczystość nie bez powodu odbyła się w bursie szkolnej. Dyrektor ZS1 Marian Popławski pochwalił się pomieszczeniami wyremontowanymi na potrzeby nauki zawodu: kuchnią, zapleczem i stołówką oraz podpiwniczeniem. Inwestycja kosztowała powiat ponad 1 mln zł. Przedstawiciele szkoły, samorządu i wykonawcy przecięli wstęgę, a pomieszczenia poświęcił ks. dziekan Zdzisław Golan.
Artystycznym prezentem dla nauczycieli był koncert wokalisty Leonida Volodko.
WOK HUTNIK - zaproszenie na spotkanie z Tomaszem Raczkiem
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość