Poważny pożar budynku magazynowo – inwentarskiego (FOTO)

Wydarzenia

Poważny pożar budynku magazynowo – inwentarskiego (FOTO)

05.02.2023
autor: fot. KP PSP Wyszków, OSP Kamieńczyk
Kilka godzin trwało gaszenie budynku magazynowo – inwentarskiego w Marianowie, gmina Długosiodło. W akcji brało udział ok. 89 strażaków.
 
Pożar wybuchł w niedzielę 5 lutego rano. Wyszkowska komenda Państwowej Straży Pożarnej informację otrzymała o godz. 9.34. Dyżurny zadysponował do zdarzenia zastępy z JRG Wyszków, OSP Długosiodło, OSP Jaszczułty, OSP Blochy i OSP Sieczychy.
Na miejscu strażacy stwierdzili, że palą się przylegające do siebie budynki gospodarczo-magazynowe o powierzchni 1.600 m kw. W chwili przybycia pierwszego zastępu, pożar rozprzestrzeniał się wewnątrz obiektu, a na zewnątrz panowało intensywne zadymienie. Na miejsce zostały zadysponowane dodatkowe siły i środki z jednostek: OSP Brańszczyk, OSP Kamieńczyk, OSP Komorowo, OSP Białebłoto, a także pluton gaśniczy z powiatu makowskiego i cysterna z wodą z OSP Obryte.
Teren działań ratowniczych został podzielony na dwa odcinki bojowe. Łącznie podano cztery prądy gaśnicze wody. - Aby dotrzeć do wnętrza budynku i zlokalizować pożar, niezbędne było wykonanie prac rozbiórkowych. Z budynków ewakuowano zwierzęta gospodarskie (świnie, kury). W środku znajdowały się m.in. maszyny rolnicze, płody rolne oraz sprzęt warsztatowo-ogrodniczy. W trakcie prowadzonych działań wyniesiono na zewnątrz sześć butli z gazem propan-butan, które wcześniej częściowo poddano chłodzeniu - informuje st. kpt. Daniel Wachowski z KP PSP Wyszków.
Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do wietrzenia pomieszczeń, dodatkowych prac rozbiórkowych i dogaszania ukrytych zarzewi ognia. Na koniec miejsce zdarzenia zostało dokładnie sprawdzone kamerą termowizyjną.
Strażacy podkreślają, że walka z ogniem była utrudniona ze względu na występujące intensywne zadymienie i specyficzną budowę obiektu. Strażacy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego, a działania prowadzili także z użyciem drabin oraz pił do cięcia stali i betonu.
Akcja trwała 5 godzin 52 minuty i brało w niej udział 89 strażaków (24 pojazdy pożarnicze).
 
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość