Ponad 700 gramów narkotyków i dwóch zatrzymanych

Wydarzenia

Ponad 700 gramów narkotyków i dwóch zatrzymanych

21.05.2024
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. KPP Wyszków
W samochodzie, mieszkaniach oraz w pomieszczeniach gospodarczych narkotyki ukrywali dwaj mężczyźni. W sumie policjanci znaleźli ponad 700 gramów narkotyków. Jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany, wobec drugiego sąd zastosował dozór policji.
 
Oba zatrzymania miały miejsce w piątek 17 maja; pierwsze – wieczorem. W Wyszkowie policjanci wypatrzyli mężczyznę poruszającego się kią, który, jak podejrzewali, mógł posiadać narkotyki. Jak się okazało, mieli rację. W samochodzie 43-latka funkcjonariusze znaleźli sporą ilość substancji krystalicznej, tabletek i suszu roślinnego. Substancje zapakowane były w woreczki foliowe. Ponadto znajdowały się tam wagi elektroniczne i puste woreczki strunowe. Zatrzymany mężczyzna był mocno pobudzony, jak się okazało - kierował pojazdem pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze przeszukali mieszkań i pomieszczeń gospodarczych, z których na co dzień korzystał zatrzymany 43-latek, gdzie znaleźli kolejne narkotyki.
Do drugiego zatrzymania doszło niemal w tym samym czasie, w miejscu zamieszkania 37-latka. W toku przeszukania mieszkania mężczyzny kryminalni również ujawnili narkotyki.
Łączna ilość zabezpieczonych substancji to ponad 700 gramów. 43-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków odpowie również 37-latek, wobec którego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość