Ponad 6 mln zł na drogi

Wydarzenia

Ponad 6 mln zł na drogi

13.10.2021
autor: Sylwia Bardyszewska
4 mln zł dofinansowania gminie Wyszków przyznał samorząd Mazowsza na budowę dróg w dzielnicy przemysłowej. Prawie 2 mln zł na inwestycje drogowe otrzyma gmina Rząśnik. Na liście dofinansowanych projektów jest też gmina Długosiodło.
 
Samorząd Województwa Mazowieckiego podzielił między gminy aż 256 mln zł przeznaczonych na „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Wśród nich znalazło się 38 projektów z subregionu ostrołęckiego. - Dajemy samorządom lokalnym możliwość ubiegania się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne. Znajdują się wśród nich m.in. drogi, mosty, szkoły, boiska czy inne ważne dla gmin i powiatów zadania. Są to często inwestycje wielomilionowe, na które samorządy same nie mogłyby sobie pozwolić. Tu nie ma jednego naboru. Potrzeby są tak duże, że wnioski spływają do nas praktycznie cały czas i gdy tylko sytuacja finansowa na to pozwala, uruchamiamy kolejne wsparcie - mówi marszałek Adam Struzik.
Swój wniosek gmina Wyszków złożyła 2 lata temu. Doczekała się 4.000.000 zł dofinansowania na projekt „Poprawa atrakcyjności terenów inwestycyjnych w Wyszkowie”. Zakłada przebudowę dróg w dzielnicy przemysłowej. „Planowane do budowy drogi pozwolą uruchomić kolejne, dotychczas niezagospodarowane tereny w dzielnicy przemysłowej o powierzchni ponad 50 ha” - czytamy w komunikacie urzędu miejskiego.
Wysokie dofinansowanie otrzyma również gmina Rząśnik na:
- przebudowę drogi Grądy Polewne - Grodziczno (długość odcinka 1.932,52 mb) - 970.255 zł
- przebudowę drogi Wólka-Wojciechówek - Nowy Lubiel (długość odcinka 1.550 mb) - 918.609 zł
352.414 zł otrzyma z kolei gmina Długosiodło na modernizację drogi w Ostrymkole Włościańskim wraz z utwardzeniem pobocza.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość