Pomysły muszą być realne (foto)

Wydarzenia

Pomysły muszą być realne (foto)

01.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Połączenie ZS1 i CEZiU Kopernik w jedną placówkę oraz budowa na jej potrzeby hali sportowej – to pomysł dla powiatu komitetu Razem Dla Ziemi Wyszkowskiej. Kandydaci, 29 września, zaprezentowali swój program i zaprosili zaprzyjaźniony komitet Wspólnoty Samorządowej do rozegrania meczu piłki ręcznej.
Program dla powiatu Razem dla Ziemi Wyszkowskiej przedstawił lider komitetu i listy w okręgu nr 1 Paweł Deluga. Wraz z nim kandydują: Adrian Gołębiewski, Maria Gruszczyńska, Anna Korczak, Bogusława Pochmara, Janusz Wojciech Karpiński, Magdalena Wróbel, Kazimierz Przybysz, Hanna Jankowska, Aleksander Skrzypczak, Iwona Gmurczyk i Cezary Maciorowski.
Edukacja
Kandydaci opowiadają się za połączeniem ZS1 i CEZiU Kopernik (bezpieczny campus) i budową hali sportowej na terenie „Kopernika”. Miałaby tam powstać również sala do ćwiczeń z samoobrony, co podniosłoby jakość funkcjonowania klas mundurowych.
- Uczniów jest mniej niż kiedyś, współpraca powinna być o wiele lepsza – połączenie szkół argumentuje Paweł Deluga. - Nie wyobrażam sobie, żeby hala była budowana tylko dla jednej placówki. Nie stać nas na to, pomysły muszą być realne. Jako praktyk w tym zawodzie obawiam się, że to umrze na etapie szczegółów, czy uczniowie ZS1 będą miały dostęp na takich samych zasadach. Uważam, że ta hala jest bardzo potrzebna, bardziej niż niejedna droga. Tutaj się uczyłem, pracuję. Zimą warunki pracy są katastrofalne, nieadekwatne do czasów.
- Czy realnym pomysłem jest budowa hali w najbliższej kadencji – pytamy.
- Hali sportowej do korzystania podczas zajęć szkolnych – podkreśla lider komitetu. - Mieliśmy sytuację z Camperem, ze sportami walki. Na pierwsze gale przychodziło 800 – 1000 osób, obecnie halę zapełniamy na poziomie 500 – 600 osób. Jeśli ktoś obiecuje halę na 3,5 tys, osób, to ja pytam: dla kogo? Dla ambicji wąskiej grupy 5 osób?
 
Zdrowie
bezpłatna rehabilitacja dla dzieci i seniorów
punkt dializ w Wyszkowie
lepszy dostęp do specjalistów w wyszkowskim szpitalu
 
Samorząd
reorganizacja starostwa i jego jednostek
wydłużenie godzin działania starostwa: - Dlaczego urząd miejski może być we wtorek czynny do godziny 18, a starostwo powiatowe nie? – zastanawiał się lider komitetu.
więcej usług świadczonych drogą elektroniczną
 
Bezpieczeństwo
podniesienie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego
lepsze oznakowanie dróg
wspieranie służb ratowniczych
 
Sport
wspieranie klubów sportowych
budowa strzelnicy sportowej. - Jeżeli nie udałoby się pozyskać środków z MON na strzelnicę z broni palnej, można własnymi siłami dostosować obiekt szkolny na strzelnicę pneumatyczną, która kiedyś w Wyszkowie istniała – przypomniał Paweł Deluga.
organizacja amatorskich rozgrywek ligowych (szóstki piłkarskie, piłka siatkowa, piłka ręczna)
 
Mieszkańcy
reorganizacja zasad udzielania dotacji dla organizacji pozarządowych: - Obecny program i przeznaczone na to środki są nieadekwatne do zapotrzebowania – uważa Paweł Deluga
konsultacje z mieszkańcami
dalsze wspieranie aktywizacji osób niepełnosprawnych i ich rodzin
Prezentacja programu nie bez powodu odbyła się na boisku CEZiU Kopernik. Kandydaci Razem dla Ziemi Wyszkowskiej zaprosili Wspólnotę Samorządową do rozegrania meczu piłki ręcznej.
W drużynie Wspólnoty Samorządowej zagrali: Urszula Siankowska, Wiesław Falba, Maciej Główczyński, Piotr Wykowski, Wojciech Rojek, Karol Garlacz, Mateusz Nasiadka i gościnnie Leszek Marszał.
Zwycięski mecz (12:8) drużyna RDZW rozegrała w składzie: Paweł Deluga, Łukasz Sienkiewicz, Cezary Maciorowski, Kamil Staszewski, Bartosz Kukwa, Klaudia Łada, Bożena Borkowska, Zuzanna Kilen i Andrzej Piątek.
Spotkanie sędziował Piotr Trześniewski z synem.
Podczas meczu prowadzona była zbiórka środków (zebrano 338,52 zł), które zostaną przekazane piłkarce „Loczków” Natalii Chimkowskiej. Paweł Deluga zaprosił jednocześnie ma mecz z „Loczkami”. Również wówczas będzie można wesprzeć piłkarkę, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość