Pompy beczkowe w przemyśle – zastosowanie, rodzaje, cechy

Wydarzenia

Pompy beczkowe w przemyśle – zastosowanie, rodzaje, cechy

02.12.2021
autor: materiał zewnętrzny
Pompy beczkowe zaliczają się do jednych z najbardziej uniwersalnych urządzeń, dzięki którym możemy szybko, wygodnie i bezpiecznie opróżnić lub napełnić znormalizowane zbiorniki takie jak beczki, kanistry czy kontenery i paletokontenery typu Masuer. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie i to zarówno w użytku prywatnym, jak i przemysłowym. W tym ostatnim przypadku pompy beczkowe używane są w wielu branżach. Jakich dokładnie? I jakie typy pomp beczkowych możemy spotkać w użytku przemysłowym?
 

Przemysłowe pompy beczkowe zastosowanie

Pompy beczkowe to wyposażenie wielu fabryk, zarówno tych z branży petrochemicznej i chemicznej, jak i farmaceutycznej czy spożywczej. Znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność opróżnienia zbiorników lub ich napełnienia. Przy czym pompy beczkowe używane są do transportu różnego rodzaju mediów. Począwszy od tych najbardziej agresywnych chemicznie, poprzez media wymagające wysokiego stopnia higieniczności, skończywszy na mediach neutralnych oraz substancjach o różnym stopniu lepkości.

Mogą być one używane także do dozowania substancji. I tutaj ich zastosowanie też jest bardzo szerokie np. w przemyśle spożywczym w czasie produkcji różnego rodzaju napojów, sosów czy past przy wzbogacaniu ich w określone dodatki.
 

Pompy beczkowe rodzaje i cechy

Pompy beczkowe używane w określonych branżach przemysłowych mogą różnić się od siebie przede wszystkim materiałami, z jakich są wykonane oraz rodzajem silnika. W przypadku pomp beczkowych, służących do transportu cieczy agresywnych chemicznie, muszą być one wytworzone z materiałów niereaktywnych, takich jak PP, PVDF. W użytku przemysłowym używane są również pompy beczkowe ze stali nierdzewnej, ocynkowanej czy odlewów metalowych.

Co do samego napędu to najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są silniki elektryczne, jednak w określonych aplikacjach doskonale sprawdzają się pompy beczkowe z silnikiem pneumatycznym. Dostępne są także pompy beczkowe manualne, określane także jako pompy ręczne, które również znajdują zastosowanie w przemyśle.

Potrzebujesz pomp beczkowych? Zapoznaj się z ofertą GAA!

Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wędkarski survival – jak się przygotować do ekstremalnego połowu ryb

Wędkarski survival – jak się przygotować do ekstremalnego połowu ryb

Okres letni to nie tylko czas beztroskiego odpoczynku. To również okazja, aby spędzić chwile wakacji aktywnie, nieraz fundując sobie więcej adrenaliny. Niezapomniane przeżycia, ekstremalne, często nawet niebezpieczne przygody to charakterystyczne elementy wielu udanych, letnich wakacji. Nie trzeba jednak za daleko wyjeżdżać, aby zakosztować ekstremalnych, wręcz survivalowych warunków. Wbrew pozorom wędkarstwo,  łączy  w sobie cechy wysoce dynamicznej wyprawy, dostarczającej licznych wrażeń.
zobacz więcej
Sołeckie zmagania w Gulczewie (foto)

Sołeckie zmagania w Gulczewie (foto)

Mieszkańcy Rybienka Nowego cieszą się ze zwycięstwa ogólnej klasyfikacji Igrzysk Sołeckich, które odbyły się podczas Festynu Sportowo – Rekreacyjnego w Gulczewie, w niedzielę 10 lipca. Panowie musieli wykazać się tężyzną fizyczną, panie gracją, a sołtysi zręcznością. 
zobacz więcej
Na sport, monitoring i orkiestrę

Na sport, monitoring i orkiestrę

Gmina ogłosiła konkursy dla organizacji pozarządowych zajmujących się działalnością sportową, artystyczną, profilaktyczną, a także obsługę miejskiego monitoringu.
zobacz więcej
Policjant zginął w wypadku

Policjant zginął w wypadku

25-latek zginął w wypadku, do którego doszło we wtorek 6 listopada na skrzyżowaniu dróg w Leszczydole-Nowinach. Mężczyzna niedawno został policjantem komendy stołecznej. - Zawsze był uśmiechnięty, pełen empatii, miał wiele pasji i planów życiowych – zmarłego wspominają koledzy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
zobacz więcej