Policyjne działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

Wydarzenia

Policyjne działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

23.03.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
62 wykroczenia policjanci ujawnili podczas środowych działań Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Posypały się mandaty…
 
22 marca akcja prowadzona była w całej Polsce. Policjanci wydziału ruchu drogowego wyszkowskiej komendy monitorowali zachowanie zarówno pieszych i rowerzystów, jak i kierowców, którzy nagminnie popełniają wykroczenia godzące w bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przez cały dzień policjanci drogówki wylegitymowali 74 uczestników ruchu drogowego i ujawnili 62 wykroczenia. W sumie nałożyli 52 mandaty karne i zastosowali 10 pouczeń. Ukaranych zostało 20 pieszych i rowerzystów oraz 42 kierowców. Główne wykroczenia polegały na przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, przejeżdżaniu rowem przez przejście dla pieszych, nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu, przekroczeniu dozwolonej prędkości w rejonie przejścia czy wyprzedzaniu na pasach.
Działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Jednak kierujący i piesi, którzy nie stosowali się do przepisów, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość