Policjant po służbie uratował życie leżącego na chodniku mężczyzny

Wydarzenia

Policjant po służbie uratował życie leżącego na chodniku mężczyzny

24.05.2024
autor: opr. SB, fot. KPP Wyszków
Kiedy st. sierż. Paweł Soszka z wyszkowskiej policji w czasie wolnym od służby zauważył leżącego na chodniku człowieka, natychmiast zatrzymał auto i ruszył z pomocą. Reanimował 37-latka do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.
 
W środę 22 maja wieczorem st. sierż. Paweł Soszka w czasie wolnym od służby, jadąc przez Kosów Lacki w powiecie sokołowskim, zza kierownicy pojazdu zauważył mężczyznę, który leżał na chodniku. Zatrzymał się, a kiedy okazało się, że mężczyzna jest nieprzytomny i nie oddycha, natychmiast wezwał pogotowie ratunkowe i poprosił przypadkowego przechodnia o pomoc w ratowaniu życia człowieka. Reanimacja 37-latka trwała do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy i został przewieziony do pobliskiego szpitala.
St. sierż. Paweł Soszka wstąpił w szeregi policji w marcu 2018 r. Od początku swojej służby związany jest z wydziałem ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.
- Swoją postawą udowodnił, że policjanci pomagają i chronią szczególnie tę najważniejszą wartość, jaką jest życie drugiego człowieka oraz że policjantem jest się zawsze, także wtedy, gdy po zakończonej służbie zdejmuje się policyjny mundur - podkreśla rzeczniczka wyszkowskiej policji mł. asp. Wioleta Szymanik. - Apelujemy o niebagatelizowanie przypadków zauważenia osób leżących na ulicy oraz pilne powiadamianie służb o takich sytuacjach. Jednocześnie bądźmy wrażliwi na osoby starsze i życiowo nieporadne, które również mogą potrzebować naszej pomocy.
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
5 powodów, dla których warto reklamować lokalną firmę w wyszukiwarce Google

5 powodów, dla których warto reklamować lokalną firmę w wyszukiwarce Google

Reklamowanie lokalnej firmy w wyszukiwarce Google to ważny krok w budowaniu jej sukcesu. Dzięki temu możesz znacząco zwiększyć widoczność swojej działalności, docierając do klientów w Twojej okolicy. Precyzyjne targetowanie pozwala na efektywne wykorzystanie budżetu, a mierzalne wyniki umożliwiają ciągłą optymalizację kampanii. Dodatkowo, integracja z Google Maps za sprawą wizytówki firmy, która umożliwia zbieranie recenzji klientów buduje zaufanie i reputację Twojej marki. W tym artykule przedstawimy pięć głównych powodów, dla których warto zainwestować w reklamę lokalnej firmy w Google.
zobacz więcej
Zlew jedno- czy dwukomorowy? Co wziąć pod uwagę przy wyborze

Zlew jedno- czy dwukomorowy? Co wziąć pod uwagę przy wyborze

Zastanawiasz się, jak wybrać idealny zlewozmywak, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale również idealnie wpasuje się w przestrzeń Twojej kuchni? Kluczem w wyborze pomiędzy zlewem jednokomorowym a dwukomorowym jest zrozumienie własnych oczekiwań oraz wymagań estetycznych. Czy potrzebujesz zlewu, który zaoszczędzi miejsce, czy raczej rozwiązania ułatwiającego wielozadaniowość? W tym artykule omówimy kilka najważniejszych kwestii, o jakich warto pamiętać przy podejmowaniu tej ważnej decyzji!
zobacz więcej
Wyborcza wizyta Mateusza Morawieckiego w Wyszkowie (FOTO)

Wyborcza wizyta Mateusza Morawieckiego w Wyszkowie (FOTO)

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego kampania w Wyszkowie mocno się rozkręciła za sprawą kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. W niedzielę 2 czerwca na placu Miejskim zebrały się tłumy na koncercie Zenka Martyniuka, z którym na scenie śpiewał Jacek Kurski. A już 2 dni później, we wtorek, na tym samym placu pojawił się Mateusz Morawiecki.
zobacz więcej
18-latka potrącona przez pociąg

18-latka potrącona przez pociąg

18-letnia dziewczyna została potrącona przez pociąg w środę późnym wieczorem w Wyszkowie. Ranna została przewieziona do szpitala.
zobacz więcej