Policjanci zlikwidowali nielegalny punkt gier hazardowych, po raz kolejny w tym samym miejscu

Wydarzenia

Policjanci zlikwidowali nielegalny punkt gier hazardowych, po raz kolejny w tym samym miejscu

06.07.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Wspólne działania wyszkowskich policjantów z funkcjonariuszami z mazowieckiej KAS ponownie doprowadziły do zabezpieczania trzech automatów do gier hazardowych, po raz kolejny w tym samym punkcie.
 
Policjanci referatu dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, działając wspólnie funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, zlikwidowali nielegalny punkt gier zręcznościowych. Kryminalni kolejny raz skontrolowali kontener budowlany znajdujący się w pobliżu ul. Pułtuskiej w Wyszkowie. Już od dłuższego czasu pracowali nad sprawą i zbierali materiał dowodowy. Z ich ustaleń wynikało, że wewnątrz lokalu ponownie zorganizowano nielegalny sprzęt do gry. Akcję zaplanowano i przeprowadzono w poniedziałek po godz. 15. Funkcjonariusze zabezpieczyli trzy automaty do gier hazardowych działające wbrew przepisom ustawy. Maszyny trafiły do depozytu funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.
- Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych - informuje rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński.
Zgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.
SPECTRUM kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Spawanie w domowym warsztacie

Spawanie w domowym warsztacie

Dla wielu osób spawarka to narzędzie, które kojarzy się jednoznacznie z dużym warsztatem, gdzie profesjonaliści tworzą skomplikowane narzędzia z wielkich partii metalu. Tymczasem nawet w przydomowej altance, gdzie od czasu do czasu ktoś majsterkuje możliwe jest wykorzystanie tego narzędzia. Nie będzie to przesada, a co więcej może okazać się wręcz niezbędnym elementem wyposażenia przydomowego warsztatu.
zobacz więcej
Skarga zasadna, jak żadna do tej pory

Skarga zasadna, jak żadna do tej pory

Burmistrz powołał zarząd komisaryczny Wspólnoty Gruntowej Wyszków, do której należą piękne wyszkowskie łęgi. Od lat fiaskiem kończą się wszelkie próby ustalenia członków wspólnoty. Do rady miejskiej wpłynęła jednak skarga od osoby, zdaniem której, zarząd nie został powołany we właściwy sposób.
zobacz więcej
Norwid to tu - wspólnie dla utworzenia muzeum sztukmistrza w Dębinkach (FOTO)

Norwid to tu - wspólnie dla utworzenia muzeum sztukmistrza w Dębinkach (FOTO)

Deklarację poparcia inicjatywy utworzenia muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach podpisano w sobotę 29 maja, oczywiście w tamtejszym pałacu. Gospodarzami spotkania w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin artysty były Powiat Wyszkowski, Gmina Zabrodzie i Fundacja Museion Norwid. Wzbogacił je wykład „Plastyczny świat Norwida” i kameralny koncert przygotowany przez lokalnych artystów.
zobacz więcej
Palili ognisko i chrust. Ogień wymknął się spod kontroli

Palili ognisko i chrust. Ogień wymknął się spod kontroli

W Knurowcu kobieta rozpaliła ognisko, w Budach-Przetyczy mężczyzna palił chrust. W obu przypadkach, we wtorek 5 lipca, musiały interweniować straż pożarna i policja.
zobacz więcej