Policja zatrzymała dwóch pijanych motocyklistów

Wydarzenia

Policja zatrzymała dwóch pijanych motocyklistów

27.07.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Jak wpływa alkohol na kierowanie, przekonał się mieszkaniec Komorowa, który stracił panowanie nad skuterem i wypadł z drogi. Kilka godzin później policjanci z Długosiodła ścigali kolejnego pijanego motocyklistę.
 
Do pierwszego zdarzenia doszło sobotę 25 lipca po godz. 20 w Dąbrowie-Zagródziu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że kierujący skuterem, jadąc od strony Dąbrowy w kierunku Rząśnika, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na gruntowe pobocze, gdzie wywrócił pojazd. Z obrażeniami ciała 36-letni mieszkaniec gminy Rząśnik został przetransportowany do szpitala. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie mężczyzny promil alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Za jazdę na podwójnym gazie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.
Natomiast tuż przed północą, w nocy z soboty na niedzielę, w pościg za motocyklistą ruszyli policjanci z posterunku w Długosiodle. W trakcie patrolu ulic Długosiodła mundurowi zauważyli na ul. Pułaskiego motocykl, którego kierujący nie miał kasku ochronnego, a pojazd nie posiadał oświetlenia i tablicy rejestracyjnej. Sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi funkcjonariusze dali mężczyźnie wyraźny sygnał do zatrzymania się, ale on nie reagował na wydawane polecenia. Wręcz przyśpieszył i próbował uciekać. Skończyło się na tym, że na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem i wywrócił pojazd. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale funkcjonariusze dogonili go i zatrzymali. Alkomat wykazał w organizmie 22-letniego mieszkańca gminy Długosiodło 2 promile alkoholu. Jak się również okazało, mężczyzna nie ma uprawnień, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, ale również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość