Policja rozbiła gang złodziei samochodów (FOTO, WIDEO)

Wydarzenia

Policja rozbiła gang złodziei samochodów (FOTO, WIDEO)

25.05.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot., wideo CBŚP
Funkcjonariusze CBŚP, KSP i Prokuratury Okręgowej w Warszawie rozbili gang wyspecjalizowany w kradzieżach japońskich, koreańskich i niemieckich samochodów. Wśród zatrzymanych jest 49-letni Paweł W. ps. Waler z powiatu wyszkowskiego.
 
Zorganizowana grupa przestępcza działa w Warszawie i najbliższych okolicach. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że członkowie gangu włamywali się do samochodów różnych marek, głównie japońskich, koreańskich i niemieckich, następnie kradli je i legalizowali po usunięciu znaków identyfikacyjnych lub sprzedawali na części. Samochody były kradzione z niestrzeżonych parkingów lub z prywatnych posesji, przy użyciu specjalistycznych narzędzi elektronicznych. Po kradzieży pojazd trafiał do dziupli, gdzie usuwano numery VIN oraz demontowano samochód na części.
Działania przeprowadzono na terenie województwa mazowieckiego. Policjanci CBŚP i KSP zatrzymali 11 osób, wśród nich 49-letniego Pawła W. ps. Waler. Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego w przeszłości był karany za kradzieże pojazdów. Podczas akcji funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli m.in. 2 zagłuszarki GPS, podzespoły i części samochodowe oraz 7 pojazdów wartych ponad 600 tys. zł, które zostaną poddane badaniom przez biegłego czy nie ingerowano w pola numeryczne cech identyfikacyjnych części tych samochodów.
W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa, paserstwa czy prania pieniędzy pochodzących z przestępstw. Łącznie 11 zatrzymanym przedstawiono 30 zarzutów. Postanowieniem Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa troje z nich zostało tymczasowo aresztowanych, wobec pozostałych osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego.
 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość