Pogotowie na Bugu odwołane (FOTO)

Wydarzenia

Pogotowie na Bugu odwołane (FOTO)

09.03.2021
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
Bug stopniowo opada. We wtorek 9 marca starosta odwołał pogotowie przeciwpowodziowe.
 
We wtorek rano poziom wody w Wyszkowie wynosił 382, a pogotowie wprowadza się po przekroczeniu 400 cm. Sytuacja uspokaja się, ale Krajowy Instytut Meteorologii podkreśla, że poziom rzeki wciąż jest wysoki.
Przypomnijmy, że pogotowie przeciwpowodziowe zostało wprowadzone pod koniec lutego na terenach gmin: Brańszczyk, Wyszków, Zabrodzie i Somianka. Zanim kra zaczęła spływać robiło się groźnie, na wodowskazach było już prawie 450 cm, co oznaczałoby wprowadzenie na terenie naszego powiatu stanu alarmowego. Na szczęście, nie było takiej konieczności.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
“Co się stało z naszą bajką?” na festiwalu

“Co się stało z naszą bajką?” na festiwalu

W dobie koronawirusa bardzo brakuje dobrych wiadomości. Tym bardziej cieszy informacja o zakwalifikowaniu wyszkowskiego Teatru Niezbędnego ze spektaklem “Co się stało z naszą bajką” do II Festiwalu Teatrów Amatorskich Szpulka w Sokołowie Podlaskim.
zobacz więcej
Dlaczego warto kupić suchy basen z kulkami?

Dlaczego warto kupić suchy basen z kulkami?

Rodzice poszukujący zabawek dla swojego dziecka często są przytłoczeni liczebnością i różnorodnością dostępnych modeli. Nic w tym dziwnego – współczesny rynek oferuje niezwykle szeroką gamę dziecięcego wyposażenia. To sprawia, że rodzice zastanawiają się, skąd mogą mieć pewność, że wybierana zabawka na pewno korzystnie wpłynie na rozwój ich pociechy. Wątpliwości te pomoże rozwiać wybór basenu z kulkami. Czym się on wyróżnia oraz co czyni go tak wyjątkowym?
zobacz więcej
Ty też nakręć się dla Igi

Ty też nakręć się dla Igi

„Nakręceni” dla Igi - pod takim hasłem trwa akcja charytatywna zorganizowana z myślą o 2,5 letniej Idze Izenberg z Popowa Kościelnego, która choruje na nowotwór złośliwy gałki ocznej. Nakrętki i korki na protezę oczka i dalsze leczenie dziewczynki prowadzi wyszkowskie Przedszkole nr 1.
zobacz więcej
Promocja młodych talentów

Promocja młodych talentów

W ramach nowego cyklu „Promocja młodych talentów” WOK Hutnik zaprasza na wystawę Kai Kozon. Wystawę pt. „Niezależność” będzie można oglądać w dniach 21 września – 22 października. Wernisaż 21 września o godz. 19.
zobacz więcej