Podstawówki pokazują, czym dysponują (foto)

Wydarzenia

Podstawówki pokazują, czym dysponują (foto)

14.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
W marcu rodzice obecnych uczniów klas III i VI będą mogli przenieść, o ile taka będzie ich wola, swoje dzieci do powstającej Szkoły Podstawowej nr 4. Dotyczy to głównie sąsiednich podstawówek, „jedynki” i „dwójki”. Z myślą o rodzicach w WOK „Hutnik” odbyła się prezentacja wszystkich trzech szkół: nr 1, nr 2 i nr 4 (obecnego Gimnazjum nr 2).
Przypomnijmy, że od nowego roku szkolnego wszystkie szkoły podstawowe będą już 8-klasowe. Jednocześnie rozpocznie się proces wygaszania gimnazjów. W 8-letnią podstawówkę zostanie przekształcone również jedyne w gminie samodzielnie Gimnazjum nr 2, na jego bazie powstanie Szkoła Podstawowa nr 4. Rozpocznie działalność 1 września 2017. Nabór do „zerówki” i klasy I (zgodnie z obwodem sprzed 1999 r.) będzie ogłoszony już na najbliższy rok szkolny 2017/2018.
Gmina zdecydowała się również na utworzenie w SP4 od nowego roku szkolnego klas IV i VII (rozpoczynających kolejne etapy edukacyjne). O przeniesieniu dziecka do SP4 rodzice mają decydować sami. Wnioski dostępne będą od 1 marca w sekretariatach SP1, SP2 i Gimnazjum nr 2 oraz w wydziale edukacji urzędu miejskiego. Będzie je można składać do 31 marca, choć na razie dokładna procedura nie jest znana.
Właśnie z myślą o rodzicach tych dzieci, by ułatwić im podjęcie decyzji, 10 lutego w „Hutniku” zorganizowano spotkanie, na którym zaprezentowały się trzy podstawówki zlokalizowane w centrum Wyszkowa. Z możliwości zapoznania się ofertą szkół, ich dorobkiem i propozycjami skorzystało jednak niewielu rodziców. Na widowni siedzieli głównie nauczyciele.
Szkoły chwaliły się indywidualnym podejściem do ucznia, certyfikatami, świetnie wyposażonymi pracowniami, bazą sportową, pomocą medyczną, sukcesami w licznych konkursach, wycieczkami, lekcjami w terenie i zajęciami pozalekcyjnymi, współpracą z rodzicami, innowacjami i projektami edukacyjnymi, wolontariatem, wykwalifikowaną kadrą, zapewniającym bezpieczeństwo monitoringiem.
- Od lat organizujemy spotkania ze sportowcami, zaprosiliśmy już ponad 80 – mówili nauczyciele SP1.
- Wspieramy wszystkich uczniów, nie tylko tych, którzy osiągają sukcesy – zapewniali nauczyciele SP2.
- Jesteśmy szkołą szans i sukcesów, która pozwala mądrze dorosnąć – podkreślali nauczyciele przyszłej SP4.
„Jedynka” i „dwójka” mówiły o bogatej historii, placach zabaw, świetlicach szkolnych, wynikach sprawdzianów szóstoklasistów, „czwórka” – o tradycjach morskich, współpracy z uczelniami, programie stypendialnym.
W holu rozdawano ulotki wszystkich trzech szkół. Do swojej szkoły osobiście zapraszali nauczyciele obecnego Gimnazjum nr 2.
- To spotkanie rozpoczyna promocję naszych szkół – podkreśliła Renata Pokraśniewicz z miejskiego wydziału edukacji. Gimnazjum nr 2 – SP4 zaprasza na dzień otwarty: w piątek 17 marca od godz. 17.
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość