Pod wpływem alkoholu przewoził małe dzieci

Wydarzenia

Pod wpływem alkoholu przewoził małe dzieci

27.02.2024
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Czworo pasażerów, w tym dwoje dzieci przewoził 32-latek, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy stanie przed sądem.
 
Wzmożone kontrole trzeźwości kierowców funkcjonariusze wyszkowskiej drogówki prowadzili 25 lutego na ul. Pułtuskiej w Wyszkowie. Kilka minut po godz. 8 zatrzymali do kontroli forda, za kierownicą którego siedział 32-letni mieszkaniec gminy Zabrodzie. Podczas badania trzeźwości, urządzenie zasygnalizowało kolor czerwony, co nie było dobrą wiadomością dla mężczyzny, bo jak się okazało kierujący znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. 32-latek przewoził w swoim samochodzie czworo pasażerów w tym dwoje małych dzieci w wieku 4 i 5 lat, które zostały przekazane pod opiekę babci. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
- Jazda pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialna i niebezpieczna. Nie ma takiej ilości alkoholu, po której spożyciu możemy bezpiecznie poruszać się po drogach - sytuację komentuje rzecznik wyszkowskiej policji mł. asp. Wioleta Szymanik. - Jeżeli mamy przypuszczenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu - reagujmy! Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy do samochodu nieodpowiedzialnego kierowcy. 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Płytki ceglane – rozwiązania i trendy

Płytki ceglane – rozwiązania i trendy

Cegła jest nieodłącznym elementem architektury, a obecnie, w postaci kafelków, uchodzi za jeden z czołowych dekorów ściennych. Producenci materiałów wykończeniowych, architekci wnętrz i elewacji, a także entuzjaści dobrego designu nieustannie odkrywają nowe możliwości wykorzystania tego surowca. Przekonaj się, jak płytki z naturalnej cegły mogą odmienić wygląd Twojego otoczenia!
zobacz więcej
14-latka kradła w dwóch drogeriach

14-latka kradła w dwóch drogeriach

Różne artykuły kosmetyczne, m.in. farbę do włosów, sztuczne paznokcie czy kosmetyki do makijażu 14-latka ukradła z dwóch wyszkowskich drogerii. Została ujęta przez pracownika ochrony.
zobacz więcej
Ćwiczenia policji, strażaków i wojska w szpitalu (FOTO)

Ćwiczenia policji, strażaków i wojska w szpitalu (FOTO)

Do szpitala w Wyszkowie wkroczył mężczyzna. Był agresywny, miał broń, groził, że spali budynek. Do akcji wkroczyły służby ratunkowe. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń służb, które mają sprawdzić gotowość, koordynację i współpracę w zakresie prowadzenia akcji ratunkowych, a pracownicy szpitala praktyczną znajomość procedur w sytuacji kryzysowej.
zobacz więcej
Złote i diamentowe jubileusze małżeńskie (FOTO)

Złote i diamentowe jubileusze małżeńskie (FOTO)

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali mieszkańcy gminy Wyszków obchodzący jubileusz 50-lecia małżeństwa. W uroczystości, która odbyła się 12 kwietnia, wzięły również pary obchodzące diamentowe gody, czyli 60. rocznicę ślubu.
zobacz więcej