„Pod wierzbami” - wystawa poplenerowa w PeKaP (foto)

Wydarzenia

„Pod wierzbami” - wystawa poplenerowa w PeKaP (foto)

21.11.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Różnorodne, atrakcyjne obrazy będące efektem pracy dwanaściorga malarzy na plenerze w „Domu nad Wierzbami” w Jackowie Dolnym we wrześniu br., można od 17 listopada oglądać w wyszkowskiej Galerii PeKaP.
„Po dwóch latach wróciliśmy ze swoimi płótnami, pędzlami i farbami do magicznego Domu nad Wierzbami. Tak jak poprzednio smakowaliśmy atmosferę tego miejsca, nieustającą gościnność gospodyni – Basi, wyśmienite kulinaria, przyrodę i niezmienny rytm życia w nadbużańskiej wsi” – czytamy w ulotce towarzyszącej wystawie. – „To był cudownie i pracowicie spędzony czas.”
Przybyłych na wystawę poplenerowej grupy malarzy ze Stowarzyszenia FormAT powitał Jan Nowak, jeden z uczestników pleneru: - Plener odbył się w dniach 19-28 września w gospodarstwie agroturystycznym w Jackowie Dolnym u pani Basi Polak i miał tytuł „Pod wierzbami”. Było nas dwanaścioro, artyści profesjonalni i amatorzy. Jak państwo widzą, nie ma wspólnej tematyki, poza motywami jesiennymi. Każdy z nas reprezentuje inny styl malowania, inny sposób patrzenia na świat, warsztat. Mogliśmy się wzajemnie od siebie uczyć, co jest dodatkową wartością pleneru. Ponadto atmosfera na plenerze jest specyficzna, spotykają się ludzie, którzy mają wspólne zainteresowania, wspólne tematy, można o tym porozmawiać.
Głos zabrała również goszcząca artystów Barbara Polak: - Mój dom jest ze sztuką za pan brat od początku jego istnienia, czyli od 13 lat, od kiedy przeniosłam się z Warszawy do Jackowa. Powstał tu dom pracy twórczej, przyjeżdżali artyści z różnych stron świata. Lubię artystów, lubię ludzi, dobrze się z nimi czuję, ten klimat pięknej scenerii nadbużańskiej służy sztuce ogromnie. Postanowiliśmy, że ten plener będzie odbywać się corocznie. Ja będę dogadzać artystom, a oni będą swoje piękne obrazy malować.
W plenerze uczestniczyli: Tamara Baczkowska-Urban, Katarzyna Borkowska, Ewa Buczyńska, Ewa Budzyńska, Michalina Derlicka, Agnieszka Długołęcka, Leszek Gapski, Barbara Kifert, Małgorzata Zofia Maćkowiak, Jan Nowak, Liliana Soja, Marek Strójwąs.
Polecamy wszystkim obejrzenie tej ciekawej wystawy. Galeria czynna jest w niedziele od godz. 15 do 17.30 lub w umówionym telefonicznie terminie.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość