Pochwalili się swoimi pupilami (foto)

Wydarzenia

Pochwalili się swoimi pupilami (foto)

20.05.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Głównie psy - rasowe i kundelki, małe i duże, ale również koty, króliki i gryzonie spotkały się w niedzielę przed urzędem miejskim podczas finału plebiscytu „Pochwal się swoim Pupilem”. Tego dnia pogoda była dość kapryśna, ale po południu na szczęście słońce przebiło się przez chmury.
 
22 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt. Z tej okazji gmina Wyszków po raz drugi zorganizowała plebiscyt, do którego każdy mógł zgłosić swoje ukochane zwierzątko. Głosy najpierw oddawali facebookowicze. Podczas niedzielnej imprezy zwierzęta zaprezentowały się nie tylko przed zachwyconą publicznością, ale też komisją konkursową. Liczyły się głosy zarówno internautów, jak i jurorów.
Najwięcej, bo 29 zgłoszeń wpłynęło w kategorii psów. I miejsce zajął Scooby (właścicielka Ilona Wiśniewska), II - Spiki (właścicielka Izabela Rakowska), III - Bulcio (właściciel: Filip Depta).
W plebiscycie zgłoszono też 10 kotów, rasowe i nie mniej wdzięczne dachowce. Na podium ponownie stanęli ubiegłorocznie laureaci. Zdobywczyni I miejsca - Lilka (właścicielka) Sandra Abramczyk i III - dachowiec i poszukiwacz przygód Ozik (właściciel Jacek Szymanik). II była Misia (właściciel Łukasz Drużkowski).
Króliki i gryzonie stanowiły w tym roku kategorię inne. I miejsce przypadło szczurkowi Neli (właścicielka Izabela Rakowska), II - królikowi Antosiowi (właścicielka Żaneta Załuska), III - Georgowi (właściciel: Alex Hovhannisyan).
Nagrody pocieszenia rozdano wśród zwierząt, których do plebiscytu nie zgłoszono, ale wspaniale integrowały się podczas niedzielnej imprezy.
Właściciele z kolei mogli liczyć na porady specjalistów. Można było również wziąć udział w akcji charytatywnej i przynieść karmę dla bezdomnych zwierząt. Do adopcji zwierzaków zachęcały wolontariuszki Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość