Po pijanemu wjechał w grupę pieszych przechodzących po pasach (WIDEO, FOTO)

Wydarzenia

Po pijanemu wjechał w grupę pieszych przechodzących po pasach (WIDEO, FOTO)

10.08.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot., wideo: KPP Wyszków
23-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu i potrącił na przejściu dla pieszych 3 osoby. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając poszkodowanym żadnej pomocy. Szybko został ujęty i, decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
 
Do poważnego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (z 6 na 7 sierpnia), chwilę przed godz. 3. Oficer dyżurny wyszkowskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że na ul. Kościuszki w Wyszkowie, na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych, nad którym emitowany jest pomarańczowy sygnał ostrzegawczy, zostały potrącone 3 osoby. Posiadały liczne obrażenia, a sprawca wypadku, nie zatrzymując się, odjechał. Do szpitala z obrażeniami przetransportowano troje mieszkańców powiatu wyszkowskiego, kobietę w wieku 38 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 30 i 37 lat. Jeden z przechodzących przez pasy mężczyzn cudem uniknął uderzenia. Stan rannego i nieprzytomnego 37-latka, który upadł na środek drogi, określony został jako ciężki, a jego obrażenia jako stanowiące zagrożenie dla życia i zdrowia.
Początkowo nieznana była marka ani numer rejestracyjny pojazdu. Świadek, który uniknął potrącenia, zapamiętał jedynie, że był to samochód koloru srebrnego. W ustaleniu pojazdu oraz kierowcy policjantom pomógł m.in. miejski monitoring. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania samochodu, jak i uciekiniera.
Na miejscu potrącenia przez kilka godzin pracowali policjanci ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz technik kryminalistyki. W tym czasie policjanci patrolówki przeczesywali ulice w poszukiwaniu rozbitego forda.
Porzucone auto znaleźli na ul. Miłej w Wyszkowie. To pomogło również ustalić, kto mógł kierować osobówką, ponieważ mundurowi kilka dni wcześniej legitymowali kierowcę forda.
23-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego został zatrzymany już w niedzielę rano. W chwili zatrzymania w jego organizmie było ponad pół promila alkoholu. Tłumaczył początkowo, że w sobotę wieczorem pił wódkę oraz piwa, a jego auto prawdopodobnie zostało skradzione.
Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Policjanci pobrali również jego krew do badań laboratoryjnych, aby sprawdzić, czy nie kierował pod wpływem narkotyków oraz ile promili mogło być w jego organizmie w chwili potrącenia pieszych.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego 23-latek w poniedziałek usłyszał prokuratorski zarzut spowodowania wypadku drogowego będąc w stanie nietrzeźwości, gdzie obrażenia jednego z poszkodowanych stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, a także zarzut ucieczki z miejsca wypadku. 23-latek przyznał się winy. We wtorek Sąd Rejonowy w Wyszkowie przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz surowa kara finansowa.
 
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość