Po co przepłacać? Porównaj ceny produktów przed zakupami

Wydarzenia

Po co przepłacać? Porównaj ceny produktów przed zakupami

27.10.2020
autor: materiał partnera
Popularne hipermarkety, supermarkety i dyskonty toczą prawdziwe batalie o klienta, przyciągając rabatami, promocjami i obniżkami cen. Różne sieci sklepów oferują różne działania promocyjne, starając się nie tylko przyciągnąć, ale i utrzymać klienta na dłużej za pomocą programów lojalnościowych czy kart rabatowych. Jak robić zakupy, aby skorzystać z jak najszerszej oferty promocyjnej i nie przepłacać?

 

Gdzie robić zakupy

Wybór marketu, w którym będziemy robić zakupy, zależy od wielu czynników. Dla wielu z nas podstawowe kryterium wyboru stanowi cena. Warto jednak sprawdzić odległość od miejsca zamieszkania do sklepu; być może tam, gdzie jest najtaniej, jest również najdalej i wówczas odwiedziny w tym sklepie będą nieopłacalne. Każdy sklep stosuje slogan „u nas najtaniej” w odniesieniu do wybranych produktów, zwłaszcza podstawowych spożywczych: mleka, pieczywa, masła, sera, warzyw czy wędlin.

Dlatego, oprócz ceny, o wyborze sklepu powinna współdecydować odległość, ale także wygoda, oszczędność czasu i szybka dostępność produktów. Te czynniki mają największy wpływ na decyzję, czy zakupy zrobimy w sklepie stacjonarnym czy online – o ile sklep oferuje taką możliwość. Jeżeli tak, a system dostaw do domu działa w naszym regionie, warto z tej opcji skorzystać, kierując się głównie cenami produktów, na które możemy zaczekać dzień lub dwa. Zakupy w e-sklepie są zawsze tańsze niż w stacjonarnym, o ile koszty dowozu nie są zbyt wysokie.

Należy poza tym pamiętać, że nie jest możliwe zakupienie wszystkich potrzebnych produktów w najniższej cenie tylko w jednym sklepie. Oprócz tego nawet w najtańszym sklepie można napotkać najdroższy z poszukiwanych produktów. Nie jest też prawdziwe powszechne mniemanie, że we wszystkich sklepach danej sieci w całej Polsce ceny są takie same. Badania wykazują, że najdroższe produkty, nawet w tanich marketach, są w Warszawie i na Górnym Śląsku, a najniższe w Trójmieście. Polityka sieci handlowych uwzględnia przy kształtowaniu cen regiony kraju, a nawet poszczególne miasta.
 

Lista zakupów z gazetką

Gazetki promocyjne stanowią nieocenioną pomoc podczas robienia zakupów. Warto jednak zapoznać się z ofertami jeszcze przed wyruszeniem do sklepu. Listę zakupów sporządzamy po sprawdzeniu, czego nam brakuje w domowych zapasach lub co niebawem się skończy. Następnie odwiedzamy serwis Gazetkomat.pl, w którym możemy zapoznać się z aktualnymi gazetkami promocyjnymi popularnych marketów. Wszystkie w jednym miejscu znacznie ułatwiają porównanie cen poszczególnych produktów i dokonanie wyboru zgodnie z naszymi preferencjami.

Wydawana przez popularną sieć dyskontów Biedronka gazetka promocyjna z produktami spożywczymi oferuje nie tylko niskie ceny, ale także dodatkowe rabaty dla posiadaczy karty lojalnościowej. Można zatem skorzystać dwukrotnie na promocji tego samego produktu. Dodatkowym atutem jest bardzo gęste rozmieszczenie sklepów; nawet w niewielkim mieście może być kilka placówek Biedronki.

Wydawana przez sieć hipermarketów Carrefour gazetka zamieszcza ofertę znacznie szerszą niż dyskonty. I choć sklepy tej sieci znajdują się jedynie w większych ośrodkach i centrach handlowych, warto skorzystać z jej promocji, jest ona bowiem bardzo rozbudowana, a gazetka jest podzielona na osobne wydania tematyczne – żywność i produkty nieżywnościowe podstawowej potrzeby, produkty cukiernicze, kawa, dania gotowe, chemia gospodarcza, a ostatnio również ukazała się gazetka ze środkami odkażającymi i antybakteryjnymi. Wszystkie publikują kupony rabatowe.

Najnowsza gazetka Stokrotka ukazała się również w kilku wersjach: Express, Market, Supermarket i Katalog kulinarny. Każda z nich o innej objętości. W każdej można znaleźć kupony rabatowe, a ceny są wyjątkowo atrakcyjne.

Wydawana przez duńską sieć dyskontów Netto gazetka ukazała się ostatnio w wersji z produktami spożywczymi i w wersji z artykułami gospodarstwa domowego, przeznaczonymi do sprzątania (tytuł gazetki – „Jesienne porządki”) oraz drobnym wyposażeniem kuchni i łazienki. Znalazła się w niej również „strefa beauty” z przyrządami pielęgnacyjnymi oraz propozycja dla zmotoryzowanych – akcesoria i narzędzia samochodowe, w tym prostowniki do akumulatora. Ceny są wyjątkowo dobre i może to być znakomita okazja do korzystnego nabycia zwykle niezbyt tanich urządzeń.

Korzystając z serwisu Gazetkomat.pl i śledząc na bieżąco gazetki promocyjne na pewno nie przepłacimy, a uda nam się zaoszczędzić konkretne pieniądze.

SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość