Płoty ogrodowe: drewniane ogrodzenia są na topie?

Wydarzenia

Płoty ogrodowe: drewniane ogrodzenia są na topie?

20.07.2020
autor: materiał zewnętrzny
Drewniane produkty ogrodowe nie schodzą ze szczytu listy bestsellerów. Właśnie minęliśmy okres, w których płoty drewniane ogrodowe traktowane były jako tani zamiennik dla ogrodzeń z kamienia, prefabrykatów czy stali. Dzisiaj podczas planowania ogrodowych aranżacji panele ogrodowe drewniane wybierane są świadomie jako integralna część wystroju ogrodu. Dlaczego te płoty osłonowe są na topie? Odpowiada ekspert z serwisu produktyogrodowe.pl.

 

Płoty ogrodowe drewniane: mają w sobie coś wyjątkowego?

Osłony ogrodowe drewniane od lat stanowią pewien kanon w architekturze krajobrazu, gdy sięgniemy pamięcią kilkadziesiąt lat wstecz, na przemian odsuwane były na dalszy plan, a następnie wracały jako ozdoba polskich ogrodów. Faktycznie aktualnie zapotrzebowanie na płoty drewniane ogrodowe jest większe, niż kilka lat temu, prawdopodobnie dlatego, że oprócz estetyki do klientów przemawia naturalny charakter drewna – materiał ulega biodegradacji i w oczywisty sposób integruje się z przyrodą która otacza nasze domy.

Zobacz również wyprzedaże: Płoty ogrodowe od ProduktyOgrodowe.pl

Fot. Ogrodowy płot modrzewiowy (ProduktyOgrodowe.pl)


Czyli płot z paneli drewnianych to już nie tani zamiennik?

Zupełnie nie, niektóre płoty ogrodzeniowe drewniane, np. wykonane z modrzewiu, na który jest olbrzymi popyt, mogą być spokojnie zaliczone do klasy ogrodzeń premium, gdzie cena pojedynczego przęsła może przekraczać nawet kilkaset złotych. Jednak na szczęście przy planowaniu ogrodów odchodzi się sukcesywnie od tego wyznacznika, że cena oznacza jakość lub walory estetyczne. Dzisiaj liczy się cała aranżacja, w której płoty drewniane ogrodowe odgrywają taką samą rolę jak ściany w domach, na które przecież z pasją od lat nakładamy farby lub tapety.


Jak zrobić płot drewniany, by nie był „nudny” i „monotonny”?

To właśnie klienci zarzucają takim ogrodzeniom. Problem nie są płoty ogrodowe z drewna, ale kiepskie wykorzystanie ich potencjału. W produktyogrodowe.pl znajdują się np. płoty ogrodzeniowe drewniane z wstawkami ażurowymi, łukowymi zakończeniami, płoty kratki itd. Wiele z nich dostępnych jest w różnych wariatach wymiarowych, czasami klienci łączą kilka modeli płotów ogrodowych o różnych wysokościach, by właśnie przełamać tę monotonię, o której wspominasz. Płoty ogrodowe drewniane można przecież malować, przyozdobić roślinami pnącymi oraz nasadzeniami, np. drzewkami iglastymi, które pięknie kontrastują z naturalną barwą drzewa sosnowego lub świerkowego.

Fot. Inspiracja drewnianego płotu ogrodowego


Czy płoty ogrodowe z drewna będą w przyszłości zdetronizowane przez inny materiał?

Wieszczono to już setki razy, a jakoś od zarania, jeszcze od czasów starożytnych, nie udało się zminimalizować znaczenia drewna jako materiału konstrukcyjnego i budulcowego. Myślę, że to nie tylko świetne właściwości drewna, ale także jego estetyka i swoisty duch, coś ponadczasowego, naturalnego i bliskiego człowiekowi. Płoty panelowe drewniane budują uczucie przytulnego i swojskiego ogrodu, to jest gdzieś głęboko zakorzenione, być może w setkach lat ludzkiej cywilizacji, gdzie drewno zawsze towarzyszyło człowiekowi i było symbolem bezpieczeństwa. W produktyogrodowe.pl w ten sposób podchodzimy do naszych projektów i to działa – polscy konsumenci sami chętnie sięgają po ekologiczne wyroby z drewna, wieloletnie, sprawdzone i można by rzecz – tradycyjne.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość