Plastyczny rok z sukcesami (foto)

Wydarzenia

Plastyczny rok z sukcesami (foto)

04.07.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Bardzo tłoczno było na otwarciu wystawy prac uczniów koła plastycznego w WOK Hutnik, połączonym z zakończeniem roku szkolnego. Zajęcia ukończyło 113 osób, uczęszczało na nie 138. Na wystawie było co pokazać; znalazło się na niej m.in.: wiele dzieł wyszkowskich młodych talentów zauważonych i nagrodzonych, także na ogólnopolskich konkursach.
Zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą w „Hutniku” prowadzą instruktorki Irena Filipowicz i Joanna Paprocka. 
- Otwarcie wystawy jest jednocześnie podsumowaniem twórczości ostatniego roku – zaznaczyła Irena Filipowicz. – Na wystawie znajdują się martwe natury, pejzaże, kompozycje geometryczne, linoryty, kolaże, rysunek, a także prace z wyobraźni wykonane przy użyciu różnych mediów malarskich. Staramy się ciągle uatrakcyjniać nasze zajęcia i tak w tym roku wprowadziliśmy nową technikę – malowanie szpachelką oraz malowanie na ceramice. Dla wielu uczestników nowością było także wykonanie linorytu.
Jak podkreśliła pani Irena, wielu uczniów koła zostało laureatami różnorodnych konkursów. Ostatnio pisaliśmy o sukcesie wyszkowian  na konkursie otwartym w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, który odbył się 15 czerwca. Spośród 17 zgłoszonych osób 7 zostało laureatami (NW 25/2016). W konkursie „Tęczowy Świat Krzysia – Ryby” w Domu Dziecka w Równem Grand Prix otrzymała Patrycja Lewandowska, I  miejsce  zajęły: Jowita Szymańczuk, Natalia Wyszyńska, Natalia Suchta, II – Matylda Filipowicz, Lena Radziewicz, Karolina Szwaczyk, III – Maja Zawadzka, Nikola Wyszyńska, wyróżnienie: Jagna Derlicka, Dominika Polak, Julia Ochmańska, Zuzanna Korpikiewicz, Aleksandra Łaska, Zofia Gawur.
Na XIII Ogólnopolskiej Wiośnie Młodych Talentów Prezentacje 2016 w Hajnówce statuetkę Talent 2016 otrzymała Natalia Suchta, a Sebastian Murza – wyróżnienie (dostał się do szkoły plastycznej w Warszawie). W konkursie „Jesienny Pejzaż Wsi” w Sierpcu II miejsce jury przyznało Mai Zglec i Zuzannie Korpikiewicz, III – Sylwii Grzegorczyk.
Za ten pracowity rok okraszony sukcesami prowadzące zajęcia otrzymały wiele kwiatów i ciepłych słów od swoich uczniów i ich rodziców. Widać, że ta forma rozwijania artystycznych talentów cieszy się popularnością i sympatią uczestników.
WizjaMed NFZ - pomiędzy działami
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość