PIT stara się o kolejną gwiazdkę

Wydarzenia

PIT stara się o kolejną gwiazdkę

16.09.2016
autor: Redakcja (opr.)
Punkt Informacji Turystycznej 15 września odwiedziła zastępczyni dyrektora biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Iwona Majewska. Wizyta miała związek z kolejną certyfikacją placówki. Letni Punkt Informacji Turystycznej do końca września czynny jest w parkowej stróżówce (od wtorku do piątku w godzinach 8 - 16, w soboty 9 -17).
Wyszkowski PIT od 2012 r. sklasyfikowany jest w systemie centrów IT prowadzonym przez Polską Organizację Turystyczną. Certyfikacja opiera się na 4 kategoriach. W zależności od spełnianych kryteriów, jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki. Wyszkowski punkt obecnie 2 gwiazdki.
Proces prowadzony jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie indywidualnych zgłoszeń jednostek informacji turystycznej. Obecnie w Polsce funkcjonuje 424 certyfikowanych centrów i punktów IT (23 w województwie mazowieckim).
Podczas czwartkowego spotkania zweryfikowano m.in. lokalizację, oznakowanie, dostępne materiały o najbliższej okolicy, znajomość języków obcych osoby zatrudnionej w punkcie oraz ogólną jakość świadczonych usług.
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zamieszanie w szkołach

Zamieszanie w szkołach

Tak trudnych przygotowań do rozpoczęcia roku szkolnego wyszkowskie podstawówki nie miały już dawno. Wprowadzana reforma edukacji daje się we znaki i nauczycielom, i dyrektorom, i rodzicom, i samorządowcom.
zobacz więcej
Owoc ogromnych starań środowiska lokalnego (foto)

Owoc ogromnych starań środowiska lokalnego (foto)

Z powodu epidemii rok szkolny rozpoczyna się w wyjątkowych okolicznościach. Wśród wielu obaw i trudności są – na szczęście – także dobre wiadomości. Na uczniów Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym czekała nowiutka sala gimnastyczna z dość dużym zapleczem.
zobacz więcej
Korytarz życia na S-8. Policja chwali kierowców (wideo)

Korytarz życia na S-8. Policja chwali kierowców (wideo)

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w czwartek 12 grudnia na trasie S-8. Dzięki utworzonemu przez kierowców korytarzowi życia, służby ratunkowe sprawnie dotarły na miejsce. - To zachowanie zasługujące na pochwałę - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji mł. asp. Marta Gierlicka.
zobacz więcej
Różne odsłony kurtki puchowej

Różne odsłony kurtki puchowej

Ujemne temperatury, podmuchy wiatru, opady atmosferyczne – wszystko to niezbyt sprzyja wyjściom na zewnątrz. Można jednak uchronić się przed niedogodnościami, zakładając na siebie kurtę puchową damską. Jest to idealna opcja, jeśli chodzi o zimowe okrycie wierzchnie. Można liczyć na przyjemne ciepło, komfort noszenia i praktyczność. Taka ocieplana kurtka z wypełnieniem jest lekka, zapewnia swobodę ruchów. Wspaniale sprawdza się na co dzień, szczególnie podczas mroźnych dni.
zobacz więcej