PIT stara się o kolejną gwiazdkę

Wydarzenia

PIT stara się o kolejną gwiazdkę

16.09.2016
autor: Redakcja (opr.)
Punkt Informacji Turystycznej 15 września odwiedziła zastępczyni dyrektora biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Iwona Majewska. Wizyta miała związek z kolejną certyfikacją placówki. Letni Punkt Informacji Turystycznej do końca września czynny jest w parkowej stróżówce (od wtorku do piątku w godzinach 8 - 16, w soboty 9 -17).
Wyszkowski PIT od 2012 r. sklasyfikowany jest w systemie centrów IT prowadzonym przez Polską Organizację Turystyczną. Certyfikacja opiera się na 4 kategoriach. W zależności od spełnianych kryteriów, jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki. Wyszkowski punkt obecnie 2 gwiazdki.
Proces prowadzony jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie indywidualnych zgłoszeń jednostek informacji turystycznej. Obecnie w Polsce funkcjonuje 424 certyfikowanych centrów i punktów IT (23 w województwie mazowieckim).
Podczas czwartkowego spotkania zweryfikowano m.in. lokalizację, oznakowanie, dostępne materiały o najbliższej okolicy, znajomość języków obcych osoby zatrudnionej w punkcie oraz ogólną jakość świadczonych usług.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość