Pijany kierowca dachował na wyszkowskim rondzie (WIDEO)

Wydarzenia

Pijany kierowca dachował na wyszkowskim rondzie (WIDEO)

06.11.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), wideo: KPP Wyszków
Promil alkoholu w organizmie miał kierowca skody, który na rondzie stracił panowanie nad kierownicą, uderzył w latarnię i dachował. Mężczyźnie i trzem jego pijanym pasażerom na szczęście nic się nie stało.
 
To kolejne zdarzenie spowodowane przez pijanego kierowcę na rondzie ks. Mieczkowskiego w Wyszkowie (przy „Wyszkowiance”). Informację o dachowaniu samochodu osobowego policja otrzymała w sobotę 4 listopada kilka minut przed godz. 4.
28-letni kierowca skody wjechał na rondo od strony ul. Tadeusza Kościuszki i kierował się w stronę Warszawy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechał na wyspę rozdzielającą pasy ruchu i uderzył w słup oświetlenia ulicznego, co doprowadziło do dachowania pojazdu.
Badania alkomatem kierowcy i pasażerów wykazały, że mieszkańcy Marek i Warszawy znajdują się w stanie nietrzeźwości. W organizmie 28-letniego kierującego był promil alkoholu. Wszyscy mogą mówić o wielkim szczęściu, ponieważ nie zostali ranni.
Kierowca ze stolicy od razu stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz surowa kara finansowa. 28-latek odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.
 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość