Pijany kierowca ciężarówki (foto)

Wydarzenia

Pijany kierowca ciężarówki (foto)

19.02.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki, który w sobotę 17 lutego, po godz. 19.30 spowodował groźnie wyglądającą kolizję na trasie K-8, między Ojcowizną a Trzcianką.
Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że jadący ciężarówką w kierunku Ostrowi Maz. 57-letni obcokrajowiec na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na prawe pobocze, uszkadzając znaki drogowe, a następnie do rowu. Tył naczepy uderzył w jadący z naprzeciwka samochód renault. Podróżujący osobówką mogą mówić o dużym szczęściu, nikomu nic się nie stało.
Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie 57-latka ponad 2 promile. Pogotowie przewiozło go do szpitala, skąd po udzielonej pomocy medycznej został zwolniony. Trafił natomiast do policyjnego aresztu. Za spowodowanie kolizji ukarano go mandatem, został orzeczony wobec niego 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz grzywna. Dodatkowo obcokrajowiec będzie musiał wpłacić świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Policja przypomina, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku do lat 10. Jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawca spowodował wypadek, w którym są zabici lub ranni, sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sąd orzeka również świadczenie pieniężne na rzecz instytucji lub organizacji społecznej zajmujących się pomocą ofiarom wypadków drogowych. W przypadku zawieszenia kary pozbawienia bądź ograniczenia wolności, istnieje możliwość orzeczenia środka karnego, jakim jest przepadek pojazdu. Prowadzący postępowanie mogą zabezpieczyć samochód na poczet grożących mu majątkowych środków karnych.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

OGŁOSZENIE

Zgodnie z art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami Wójt Gminy Zabrodzie informuje, że

został ogłoszony wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Zabrodzie przeznaczonych do najmu i dzierżawy.

Wykaz dostępny jest na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Zabrodzie ul. Wł. St. Reymonta 51, 07-230 Zabrodzie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Zabrodzie.

Wójt Gminy Zabrodzie
Krzysztof Jezierski

Zitcom
Zitcom