Pijana matka chciała odebrać dzieci ze szkoły

Wydarzenia

Pijana matka chciała odebrać dzieci ze szkoły

12.09.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Ponad 3 promile miała kobieta, która chciała odebrać ze szkoły dwoje dzieci uczęszczających do I i III klasy. Pod opieką miała jeszcze dwuletnią córkę.
 
Na interwencję w podstawówce policja została wezwana w poniedziałek 11 września ok. godz. 14. Na miejscu mundurowi ustalili, że uczniów klasy I i III przyszła odebrać pijana matka, pod której opieką była jeszcze dwuletnia córka. Pijana kobieta została poddana badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że ma w organizmie ponad 3 promile.
Oprócz policji, na miejscu pojawili się również pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz załoga karetki pogotowia, która sprawdziła stan zdrowia dzieci. Mundurowi o sytuacji natychmiast poinformowali Sąd Rodzinny. Decyzją służb, do czasu wyjaśnienia sprawy dzieci pozostaną w pieczy rodziny zastępczej.
Policjanci gromadzą materiał dowodowy w sprawie oraz badają sytuację rodziny. Dokumentacja zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzję co do dalszego losu rodziny.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
I zawsze zwycięstwo musiało ich być...

I zawsze zwycięstwo musiało ich być...

W imieniu Stowarzyszeniu WEST, Fundacji im. Hieronima Dekutowskiego – Zapory, a także wszystkich instytucji i organizacji, które wsparły ten projekt – Fundacji PZU, Instytutu Pamięci Narodowej, Okręgu Warszawa-Wschód Światowego Związku Żołnierzy AK, Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”,  oraz Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL pragniemy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w wyjątkowym, otwartym wydarzeniu, przygotowanym z okazji  105. rocznicy urodzin „Zapory” oraz 80. rocznicy zrzutu do okupowanej Polski, w okolicach Wyszkowa.
zobacz więcej
Grzegorz Nowosielski zainaugurował kampanię wyborczą do senatu (FOTO)

Grzegorz Nowosielski zainaugurował kampanię wyborczą do senatu (FOTO)

Czas na zmiany – z tym hasłem wyborczym Grzegorz Nowosielski prawie 21 lat temu wygrał pierwsze wybory na burmistrza Wyszkowa. Teraz z tym hasłem startuje w wyborach do senatu, jako kandydat paktu senackiego. Swoją kampanię zainaugurował w piątek 8 września w WOK Hutnik. - Dziś stąd, z mojego Wyszkowa zwracam się o wsparcie i głosy wyborców wszystkich partii wchodzących w skład paktu senackiego. Bardzo proszę tych, którzy jeszcze nie wiedzą, na kogo będą głosować: dajcie mi szansę.
zobacz więcej
Finanse publiczne – co warto o nich wiedzieć?

Finanse publiczne – co warto o nich wiedzieć?

Wiedza na temat finansów publicznych jest kluczowa dla zrozumienia sposobu działania polskiej gospodarki. Pochodzenie środków finasowych zasilających budżet państa czy też zjawisko inflacji to elementy, których świadomość jest istotna i zarazem niewystarczająca do zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego też w niniejszym artykule przyjrzymy się kluczowym zaganieniom związanym z finansami publicznymi i przybliżymy ich prawne uzasadnienie.
zobacz więcej
Marek Owsianka bohaterem „Uwagi”. Po „rehabilitacji” walczył o życie

Marek Owsianka bohaterem „Uwagi”. Po „rehabilitacji” walczył o życie

W podwarszawskim ośrodku rehabilitacyjnym Marek Owsianka miał dojść do siebie po operacji kręgosłupa. Okazało się, że oferta drogiego ośrodka to mrzonka, a wyszkowianin trafił do szpitala w stanie zagrażającym życiu. O przeżyciach męża i swoich Danuta Owsianka opowiedziała w programie TVN „Uwaga”’, który można było obejrzeć w środę 27 września.
zobacz więcej