Pijana kierująca uszkodziła kilka samochodów. Podróżowała z dzieckiem

Wydarzenia

Pijana kierująca uszkodziła kilka samochodów. Podróżowała z dzieckiem

21.05.2024
autor: opr. SB
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 27-latka, która, kierując osobówką „na podwójnym gazie”, doprowadziła do zdarzenia drogowego. Na domiar złego przewoziła swoją 6-letnią córkę.
 
16 maja ok. godz. 9.30 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w Wyszkowie na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Geodetów. Według zgłoszenia, sprawczyni najprawdopodobniej znajdowała się pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol ruchu drogowego. Policjanci ustalili, że kierująca citroenem, jadąc ul. Sikorskiego od strony ul. Żytniej, podczas wykonywania manewru skrętu w prawo - w ul. Geodetów, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, po czym zjechała na przeciwległy pas i doprowadziła do zderzenia z fiatem, który zbliżał się do skrzyżowania. Następnie zjechała na prawe pobocze, gdzie uderzyła w zaparkowane pojazdy. Jak się okazało, kobieta nie podróżowała sama. Miała pod opieką 6-letnią córkę. Dziecko znajdowało się w foteliku samochodowym.
Dziewczynka została przewieziona karetką pogotowia do szpitala. W wyniku zdarzenia nie doznała widocznych obrażeń. W zdarzeniu nie ucierpiał również 35-letni kierujący pojazdem marki fiat. Niestety, okazało się, że kobieta kierująca citroenem była na „na podwójnym gazie”. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jej organizmie. Kierująca już straciła prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość