Pierwsze przysięgi w nowej sali ślubów (FOTO)

Wydarzenia

Pierwsze przysięgi w nowej sali ślubów (FOTO)

12.04.2021
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Urząd Miejski w Wyszkowie
Aż siedem par w sobotę 10 kwietnia złożyło uroczyste przysięgi małżeńskie w nowej wyszkowskiej sali ślubów, która mieści się w Bibliotece Miejskiej. 
 
O tym, że gmina przenosi salę ślubów do biblioteki, pisaliśmy już na łamach Nowego Wyszkowiaka. Koncepcje były różne, łącznie z przeniesieniem do budynku biblioteki całego Urzędu Stanu Cywilnego. Póki co jednak USC został w urzędzie miejskim, a na III piętrze biblioteki powstała nowa, elegancka sala ślubów. Znajduje się w przestronnej sali na końcu korytarza (sala im. prof. Ludwika Maciąga nadal pozostaje do dyspozycji biblioteki). 
Śluby cywilne zawiera coraz więcej par. W 2020 r. spośród 246 małżeństw w gminie Wyszków, 90 zostało zawartych przed kierownikiem USC (co stanowi 36,6% ogólnej liczby małżeństw). 
W sobotę przed kierownikiem USC w Wyszkowie Małgorzatą Buźniak słowa uroczystej przysięgi wypowiedziało aż 7 par: “Świadom praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński z … i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość