Czy jedna wizyta może dać efekty?
Urządzenia wykorzystywane w solariach emitują ultrafiolety, odpowiadające falom generowanym przez słońce. Wielu osobom wydaje się, że jedna sesja pozwala uzyskać satysfakcjonujące efekty. Jest to jednak błędne założenie. Skóra będzie miała brązowy, atrakcyjny odcień dopiero po kilku seansach, a każdy z nich nie powinien trwać dłużej niż kilkanaście minut.
Warto pamiętać, że efekt opalenizny u każdego człowieka będzie wyglądał inaczej. Wpływ na to ma m.in. fototyp skórny. Jeśli osoba pragnąca uzyskać szybki efekt zdecyduje się na jednorazową, ponad dwudziestominutową wizytę w salonie, wówczas mogą u niej wystąpić zaczerwienienia, a nawet oparzenia.
Peeling przed solarium – kiedy wykonać?
Peeling to zabieg pozwalający na pozbycie się martwego naskórka, dzięki czemu skóra jest odmłodzona, oczyszczona, a jej procesy regeneracyjne zostają wzmocnione. Dzień przed planowaną wizytą w solarium warto wykonać eksfoliację, by efekt opalenizny utrzymał się dłużej. Dużą ostrożność należy jednak zachować m.in. przy peelingu kawitacyjnym. Kosmetolożki rekomendują bowiem, by siedem dni po zabiegu nie korzystać z opalania lampami UV.
Źródło: https://sunvegas.pl/
Kosmetyki dedykowane opalaniu w solarium
W przypadku tradycyjnego opalania stosuje się zwykłe kosmetyki z filtrem UV. Nie można ich jednak używać przy lampach ultrafioletowych, gdyż produkty te nie są testowane w takich warunkach. Ich użycie utrudni uzyskanie brązowego kolorytu, a ponadto istnieje duże ryzyko uszkodzenia płyty akrylowej urządzenia.
Na rynku dostępne są specjalne kosmetyki stworzone z myślą o osobach korzystających z usług salonów z solarium. Dlaczego warto stosować takie preparaty?
- Są one doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą uzyskać szybkie efekty.
- Dzięki nim opalenizna jest równomierna oraz estetyczna.
- Kosmetyki wpływają również na efektywność działania lamp UV. Skóra z nałożonym kosmetykiem maksymalnie wykorzystuje czas, w którym jest ona poddawana oddziaływaniu ultrafioletu. W przypadku braku odpowiedniego preparatu efektywne opalanie zmniejsza się do 50%.
Przy selekcji kosmetyków warto wziąć pod uwagę m.in. kolor swojej skóry, liczbę sesji oraz ich intensywność. Wybrany preparat należy nałożyć bezpośrednio przed opalaniem, stosując jego dużą ilość w celu maksymalnej ochrony swojego ciała, zwłaszcza w okolicach kolan, łokci, twarzy i dekoltu.
Przed pierwszą wizytą w solarium warto wykonać peeling oraz zaopatrzyć się w specjalne preparaty chroniące skórę i zwiększające efekt opalenizny. Najważniejszą radą jest jednak cierpliwość. Opalanie rozłożone na kilka sesji pozwala uzyskać najlepsze efekty, a ponadto nie stanowi ono tak dużego zagrożenia dla zdrowia jak jednorazowa, długa wizyta w solarium.