Pierwsza Komunia Święta w sanktuarium św. Idziego (FOTO)

Wydarzenia

Pierwsza Komunia Święta w sanktuarium św. Idziego (FOTO)

05.05.2024
autor: Sylwia Bardyszewska
116 trzecioklasistów ze Szkół Podstawowych nr 2 i nr 4 przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 5 maja w sanktuarium św. Idziego.
 
Pierwsza Komunia Święta to ważna uroczystość, w której dzieciom towarzyszą całe rodziny. Uroczyste Msze św. odprawił i komunii udzielił ks. proboszcz Zdzisław Golan.
Dzieci do uroczystości przygotowali nauczyciele: Lucyna Świercz, ks Karol Skrodzki, Bogusława Gemza i Beata Kamińska. - Dzisiaj kończymy nasze przygotowanie, ale jednocześnie rozpoczynamy przygodę z Panem Jezusem. Od dziś będziecie mogli karmić się ciałem Chrystusa każdego dnia – w kazaniu do dzieci zwrócił się ks. Karol. 
Opowiedział historię kilkuletniej Helenki Kowalskiej, która potrafiła wstać wcześnie rano, by zdążyć wykonać prace gospodarcze przed poranną Mszą św. Lata później mała Helenka stała się s. Faustyną Kowalską, która doznała objawień Jezusa Miłosiernego. - Życzę każdemu z was, drodzy rodzice, dorośli i drogie dzieci, abyście każdej niedzieli nie znajdowali wymówek, aby nie przyjść do kościoła – dodał ks. Karol.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość