Pierwsza Komunia Święta w parafii św. Wojciecha (FOTO)

Wydarzenia

Pierwsza Komunia Święta w parafii św. Wojciecha (FOTO)

14.05.2024
autor: Sylwia Bardyszewska
Prawie setka dzieci w niedzielę w parafii św. Wojciecha przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej. Z tej okazji napisały list do papieża Franciszka, który udzielił im błogosławieństwa.
 
Pierwszą Komunię Świętą, w otoczeniu najbliższych, w niedzielę przeżywali trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej w Kręgach, Szkoły Podstawowej w Rybnie i Podstawowej Szkoły Językowej. - Za kilka chwil do waszych serc zapuka ktoś, kto o was myśli, spogląda na was z miłością, raduje się wami. To Jezus Chrystus – wasz najlepszy przyjaciel – do dzieci zwrócił się ks. Paweł Brzostek, przypominając słowa Chrystusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.”
W kazaniu zwrócił się również do rodziców: - Wasze dziecko to wielki skarb. Pomóżcie mu wzrastać w łasce Bożej, dawajcie dobry przykład.
Z inicjatywy wychowawczyni klasy III Szkoły Podstawowej nr 1, dzieci napisały list do papieża Franciszka. W odpowiedzi udzielił dzieciom, rodzinom i nauczycielom błogosławieństwa. Dzieciom komunijnym życzył m.in., aby stale wzrastały w mądrości i łasce u Boga i u ludzi.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość