Pełnoprawni uczniowie Dwójki (foto)

Wydarzenia

Pełnoprawni uczniowie Dwójki (foto)

24.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Uśmiechy, ale i duże skupienie malowało się na buziach pierwszaków, które w środę 23 października zostały uroczyście pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2.
 
Uroczystość rozpoczęła się podniośle, od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego, który chyba tylko w wykonaniu małych uczniów brzmi tak doniośle, ale i radośnie.
- Pierwszaczki, chodzicie do tej szkoły drugi miesiąc. Ale dopiero dzisiaj, po ślubowaniu staniecie się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 - zapowiedział dyrektor Wiesław Pasek. - Będziecie się tutaj nie tylko uczyć, ale też rozwijać umiejętności i zainteresowania. Ta szkoła powoli będzie stawała się waszym drugim domem. Proszę, żebyście szanowały wszystko, z czego korzystacie.
Dyrektor zwrócił się również do licznie zgromadzonych rodziców: - Dziękuję, że wasze największe skarby oddaliście w wasze ręce. Obiecujemy, że otoczymy je jak najlepszą opieką.
Życzenia pierwszakom złożyła m.in. przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska, która sama, podobnie jak jej córki, jest absolwentką Dwójki. - Za każdym razem, kiedy tu przychodzę, wspominam, kiedy byłam taka, jak wy. Życzę wam przede wszystkim radości, bo kiedy wy będziecie zadowolone, to i rodzice będą szczęśliwi.
Błogosławieństwa dzieciom udzielił ks. Karol Skrodzki. Pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar, po czym dyrektor szkoły każdego pasował na ucznia. Najpierw jednak pierwszaki musiały udowodnić, że na to zasługują. Miały bardzo mocne argumenty: wiersze i piosenki wspaniale przygotowane pod okiem wychowawczyń: Joanny Hanusiak (Ia), Anny Groszkiewicz (Ib) i Wioletty Runo (Ic).
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość