Patriotyczno-rozrywkowy koncert na stulecie Lotnictwa Polskiego (foto)

Wydarzenia

Patriotyczno-rozrywkowy koncert na stulecie Lotnictwa Polskiego (foto)

18.09.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Zwieńczeniem wyszkowskich obchodów 100. rocznicy powstania Lotnictwa Polskiego był koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbył się 15 września w hali WOSiR. – Coś pięknego! Za taki koncert to i stówę bym dał – skomentował po występie jeden z widzów.
Przed koncertem głos zabrał płk pil. Janusz Decewicz, honorowy obywatel gminy Wyszków. Podziękował burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu za czternastoletnią współpracę i pamięć o polskich lotnikach.  
W imieniu Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych pamiątkowe medale burmistrzowi Nowosielskiemu, dyrektorkom szkół: Elżbiecie Walaszczyk. Monice Kluczek, Hannie Dziubiel i Ewie Runo oraz mjr Agnieszce Krystman z WKU w Wyszkowie wręczył płk pil. Piotr Iwaszko z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Burmistrz otrzymał też, z rąk sekretarza Oddziału Warszawsko-Mazowieckiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP (współorganizator uroczystości) płk. dypl. pil. Jana Urbaniaka pamiątkowy ryngraf - jako podziękowanie, pamięć i zaczynek dalszej współpracy z młodzieżą Wyszkowa. Za wspieranie w utrzymaniu tradycji duchowo- religijnych ks. kan. Zdzisław Golan otrzymał „Bibliografię Lotników 100-lecia Lotnictwa Polskiego”.
Elżbiecie Piórkowskiej, Elżbiecie Szczuce i Markowi Wiśniewskiemu  za współpracę podziękował płk Janusz Decewicz.
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego poprowadził Tomasz Szuran, orkiestrą dyrygowali Tomasz Labuń i Piotr Racewicz. W programie znalazły się utwory nawiązujące do historii polskiego oręża, historii lotnictwa, ale również fragmenty musicali ze światowego repertuaru.  
Zespół rozpoczął wiązanką najbardziej popularnych pieśni i piosenek z początków odrodzonego państwa polskiego, z czasów czynu legionowego. Podziw publiczności wzbudzali nie tylko wokaliści i chórzyści, ale też występy grupy baletowej np. w scence „Żołnierskie igraszki” czy duetu instrumentalnego skrzypce i akordeon.  A na finał cały zespół zaprezentował się w utworze „Piękna nasza Polska cała”.
Zachwycona publiczność nagrodziła występ ogromnymi brawami. – Coś pięknego! Za taki koncert to i stówę bym dał – skomentował po występie jeden z widzów.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość