Pamięci zmarłych nauczycieli (FOTO)

Wydarzenia

Pamięci zmarłych nauczycieli (FOTO)

07.11.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
To szczególna uroczystość, na której licznie gromadzą się przedstawiciele wyszkowskich szkół i przedszkoli, by wspólnie wspominać zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty. Mszy św. w kościele św. Wojciecha, podobnie jak w latach poprzednich, przewodniczył ks. biskup Tadeusz Bronakowski.
 
Podniosły charakter uroczystości, która odbyła się 6 listopada, nadały poczty sztandarowe wielu placówek oświatowych. Przedstawiciele poszczególnych szkół i przedszkoli odczytali nazwiska wszystkich zmarłych pracowników i zapalili znicze pamięci.
- Historia naszego kraju to rzesze nauczycieli, może powszechnie nieznanych, ale którym tak wiele zawdzięczamy - w homilii podkreślił ksiądz biskup. Zachęcał nie tylko do pochylenia się nad ich dziedzictwem, ale również refleksji nad swoim życiem, nad tym, jak wykorzystujemy dany nam czas.
 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Planowany protest rolników w Wyszkowie. Szykują się spore utrudnienia w ruchu

Planowany protest rolników w Wyszkowie. Szykują się spore utrudnienia w ruchu

Na 29 lutego (czwartek) planowany jest w Wyszkowie protest rolników. Skoncentruje się na obwodnicy śródmiejskiej, ale utrudnień trzeba się spodziewać w całym mieście.
zobacz więcej
Czy wiesz, jaką rolę odgrywają pomoce dydaktyczne?

Czy wiesz, jaką rolę odgrywają pomoce dydaktyczne?

Sposób w jaki przekazuje się wiedzę ma ogromny wpływ na to, czy zostanie ona w pełni przyswojona przez uczniów. Pomocne dydaktyczne, nazywane również środkami kształcenia, obejmują różnego rodzaju przedmioty, które oddziałują na zmysły uczniów, ułatwiając im poznanie rzeczywistości oraz konkretnego zagadnienia. Odpowiednio dobrane pomoce naukowe są w stanie znacznie przyspieszyć proces przyswajania przez ucznia informacji, a także pozwalają na urozmaicenie lekcji i uniknięcie nudy podczas zajęć. Z tego powodu w szkołach, przedszkolach oraz różnego rodzaju instytucjach szkoleniowych regularnie wykorzystuje się różne pomoce dydaktyczne, skutecznie oddziałujące na poszczególne zmysły. Bardzo często dzieli się je na środki wzrokowe, słuchowe oraz wzrokowo-słuchowe. Współcześnie wyróżniamy całe mnóstwo materiałów dydaktycznych – czy znasz je wszystkie i wiesz, jak działają?
zobacz więcej
Minister wyróżnił pracę magisterską Macieja Kopytowskiego

Minister wyróżnił pracę magisterską Macieja Kopytowskiego

Maciej Kopytowski jest jednym z trzech laureatów konkursu Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską! Gratulacje!
zobacz więcej
Koronkowa bielizna na co dzień do pracy - czy można założyć?

Koronkowa bielizna na co dzień do pracy - czy można założyć?

W dżungli codzienności coraz częściej sięgamy po zmysłową bieliznę, by podkreślić swoją kobiecość i wyrazić siebie. Koronkowe body, biustonosze czy komplety nie tylko dodają pewności siebie, ale także stają się integralną częścią codziennych stylizacji. W artykule odkryjemy, jak wykorzystać seksowną bieliznę w pracy, jak dobrze dobrać koronkową bieliznę do różnych pór roku, oraz jakie są zasady noszenia eleganckiej bielizny pod ubraniem.
zobacz więcej