Palili ognisko i chrust. Ogień wymknął się spod kontroli

Wydarzenia

Palili ognisko i chrust. Ogień wymknął się spod kontroli

05.07.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W Knurowcu kobieta rozpaliła ognisko, w Budach-Przetyczy mężczyzna palił chrust. W obu przypadkach, we wtorek 5 lipca, musiały interweniować straż pożarna i policja.
 
Interwencja w Knurowcu (gmina Brańszczyk) miała miejsce po godz. 9. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że jedna z mieszkanek rozpaliła ognisko, a ogień wymknął się jej spod kontroli i zaczął się dynamicznie rozprzestrzeniać w miejscu, gdzie w pobliżu znajdowały się zabudowania. Na szczęście ogień został w porę opanowany i ugaszony. Mieszkanka gminy Brańszczyk została ukarana mandatem.
Kwadrans po godz. 10 służby zostały wezwane do palącej się drewnianej szopy we wsi Budy-Przetycz (gmina Długosiodło). Z ustaleń mundurowych wynika, że właściciel palił na swojej posesji chrust. W tym przypadku ogień również wymknął się spod kontroli i szybko rozprzestrzenił się na szopę, która uległa spaleniu. 66-latek został ukarany mandatem.
- Ryzyko, jakie niesie ze sobą wypalanie traw na łąkach i nieużytkach rolnych, a także rozpalanie ognisk w czasie upałów i suszy, jest ogromne - mówi rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński. - Nieuwaga, nagła zmiana kierunku wiatru lub niekorzystne ukształtowanie terenu mogą spowodować pożar, którego opanowanie możliwe będzie jedynie przez jednostkę straży pożarnej. Ofiarami ognia lub dymu mogą być nie tylko ludzie, ale też dziko żyjące zwierzęta, a ziemia na „wypaleniskach” staje się jałowa.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jeszcze chwilka... i będą wakacje (FOTO)

Jeszcze chwilka... i będą wakacje (FOTO)

Pogoda pokrzyżowała, ale nie zniweczyła planów młodych wyszkowian, którzy tanecznym krokiem postanowili rozpocząć wakacje. Z powodu krążących wokół nas burz, zaplanowane na czwartek pokazy nie odbyły się na placu Miejskim, a w WOK Hutnik. 
zobacz więcej
Niebanalne rozwiązanie dla Twojej łazienki

Niebanalne rozwiązanie dla Twojej łazienki

Możliwości aranżacyjne łazienki są obecnie ogromne, dzięki czemu każdy może stworzyć wnętrze idealnie dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Nie wszyscy jednak są usatysfakcjonowani tradycyjnymi płytkami ani zwykłą farbą na ścianach. Coraz popularniejsze są naturalne materiały w postaci kamienia, drewna i szkła. Jeśli komuś zależy na uzyskaniu nieprzeciętnej aranżacji, to warto zainteresować się mozaiką. Dostępna jest ona w przeróżnych odsłonach. Rozwiązanie to sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach.
zobacz więcej
Jak samodzielnie namalować obraz ze zdjęcia

Jak samodzielnie namalować obraz ze zdjęcia

Już od dzieciństwa poprzez szkolne lata mieliśmy okazję zweryfikować nasze zdolności artystyczne podczas rysowania i malowania na przykład na zajęciach plastyki. Jeśli mieliśmy do tego talent to satysfakcja z wykonanej pracy była niezastąpiona. Jednak przy mniejszych umiejętnościach plastycznych mogliśmy poczuć się nieco zdemotywowani porównując swoje prace z dokonaniami klasowych artystów. Bez względu na efekt końcowy malowanie to przede wszystkim relaks i zajęcie, któremu możemy oddać się z zadowoleniem. A gdyby tak połączyć dobrą zabawę z osiągnięciem naprawdę niezłego efektu namalowanego obrazu?
zobacz więcej
Razem dla innych - wspólnie dla siebie (foto)

Razem dla innych - wspólnie dla siebie (foto)

Podsumowanie realizowanego przez pół roku projektu „Razem dla innych – wspólnie dla siebie” odbyło się we wtorek 27 listopada. Ten ciekawy projekt miał m.in. na celu integrację międzypokoleniową.
zobacz więcej