Ostra bójka kobiet. Dostało się nawet policjantce

Wydarzenia

Ostra bójka kobiet. Dostało się nawet policjantce

20.07.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W weekend policja interweniowała podczas bójki kobiet, do której doszło na jednej z wyszkowskich ulic. Jedna z kobiet została zraniona nożem w twarz. Dostało się nawet udzielającej pomocy policjantce.
 
W nocy z czwartku na piątek dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o głośno zachowującej się grupie osób oraz szarpaninie między trzema kobietami.
Przybyli na miejsce policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli bijące się kobiety, z których jedna miała na twarzy krwawiące rany. Znajdujący się w gronie awanturniczek mężczyzna trzymał w ręku nóż. Policjanci zaczęli uspokajać towarzystwo i udzielili pomocy przedmedycznej krwawiącej kobiecie, która straciła przytomność. W trakcie zaopatrywania ran pokrzywdzonej, do policjantów podeszła 26-letnia agresorka i… kopnęła policjantkę w twarz.
Początkowo nikt nie chciał przyznać się do pobicia i ranienia kobiety. Kiedy policjanci zapytali mężczyznę o nóż, 30-letni wyszkowianin oświadczył, że zakrwawione narzędzie jest mu potrzebne… ponieważ idzie na grzyby (a była godzina 1.30 w nocy).
Policjanci zatrzymali cztery osoby w wieku 24-30 lat. Wszyscy to mieszkańcy Wyszkowa. Jak się okazało, wcześniej wszyscy pili razem alkohol. Śledczy wyjaśniają, co było przyczyną karczemnej awantury.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zarzutów trzem kobietom. 26-latka, która kopnęła policjantkę, usłyszała zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego i grozi jej do 3 lat więzienia. 24-latka usłyszała zarzut pobicia 33-letniej mieszkanki Wyszkowa przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, za co Kodeks karny przewiduje nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 28-latka usłyszała zarzut współudziału w pobiciu i musi liczyć się z 3-letnim więzieniem.
Prokurator wobec trzech osób zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz kontaktowania się ze świadkami zdarzenia.
 
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość