Osiedle to nie baza transportowa

Wydarzenia

Osiedle to nie baza transportowa

03.03.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. urząd miejski
Do urzędu miejskiego dociera coraz więcej sygnałów, że mieszkańcy wykorzystują swoje działki mieszkaniowe niezgodnie z planem zagospodarowania, np. parkują ciężarówki czy składują materiały budowlane. Urzędnicy przypominają, że to niezgodne z przepisami i zapowiadają kontrole.
 
Z uwagi na liczne zgłoszenia, dotyczące nieprawidłowego korzystania z nieruchomości, informujemy, że każda nieruchomość ma określone w planach zagospodarowania przestrzennego przeznaczenie. Posiadanie własnej nieruchomości nie oznacza dowolności jej wykorzystania. Wszelkie zmiany dotychczasowego korzystania z nieruchomości muszą być zgodne z przepisami prawa” - czytamy w komunikacie urzędu miejskiego.
Skargi dotyczą takich działalności, jak bazy transportowe, składowanie materiałów budowlanych i węgla czy prowadzenia usług kosmetycznych. Mieszkańcy osiedli jednorodzinnych skarżą się przede wszystkim na uciążliwość parkujących po sąsiedzku autobusów i samochodów ciężarowych. Każde zgłoszenie jest przez urzędników weryfikowane, a jeśli skarga potwierdza się, właściciel otrzymuje decyzję administracyjną wzywającą do zaprzestania działalności.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość