Opieka medyczna, ale prawie jak w domu (foto)

Wydarzenia

Opieka medyczna, ale prawie jak w domu (foto)

13.11.2019
autor:
Codzienna opieka medyczna i rehabilitacja, wsparcie psychologów, a także, co nie mniej ważne, domowa atmosfera i ciekawe spędzanie czasu – to oferta Dziennego Domu Opieki Medycznej „Akacja”, niedawno powstałego w Wyszkowie z myślą o osobach niesamodzielnych. Oferta, co warte podkreślenia, bezpłatna.
 
Czym jest Dzienny Dom Opieki Medycznej?
DDOM został stworzony z myślą o osobach niesamodzielnych, ale w stopniu umiarkowanym. Nie ma ograniczeń wiekowych, choć wśród uczestników dominują seniorzy.
Turnus trwa od 30 do 120 dni roboczych, zależnie od stanu zdrowia pacjenta. W pierwszym miesiącu spędza on w DDOM 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku, w kolejnych – minimum 4 godziny dziennie.
„Akacja” zapewnia bezpłatną opiekę w zakresie: dziennej opieki medycznej (lekarze, pielęgniarki, opiekunki medyczne, badania diagnostyczne), rehabilitacji medycznej (lekarz rehabilitacji, fizjoterapeuci), psychoterapii (psychoterapeuci, terapeuci zajęciowi, dietetyk). W planach są także warsztaty dla opiekunów, którzy na co dzień zajmują się chorymi bliskimi. – Chcemy pokazać, jak opiekować się seniorem, żeby nie zrobić krzywdy jemu, ale też sobie – mówi kierownik ośrodka Małgorzata Suchenek, pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem, m.in. w zakresie domowej opieki długoterminowej nad osobami starszymi.
DDOM to nie klinika, chociaż rozbudowany program rehabilitacji poprawi sprawność i samodzielność pacjentów. Pacjenci mają do dyspozycji nie tylko gabinety rehabilitacyjne i lekarskie, ale też kuchnię, stołówkę, pokój dzienny i pokój wypoczynkowy – miejsca, gdzie wspólnie spędzają czas, spożywają posiłki, dzielą się swoimi doświadczeniami, bawią się, ale też mogą się wyciszyć. Dla wielu to urozmaicenie samotnego życia, wyjście z domu. To także nieocenione wsparcie dla opiekunów, którym opieka nad chorymi bliskimi niejednokrotnie pochłania większą część dnia.
Uczestnictwo w turnusach jest bezpłatne. Dzienny Dom Opieki Medycznej to bowiem Program Regionalny Województwa Mazowieckiego finansowany ze środków funduszy unijnych.
 
Co trzeba zrobić, by móc skorzystać z oferty?
Przede wszystkim potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego ze skalą oceny samodzielności (Barthel) od 40 do 65 pkt. Oferta skierowana jest także do osób bezpośrednio po hospitalizacji, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy korzystały z leczenia szpitalnego lub istnieje potencjalne ryzyko pobytu w szpitalu.
Zgłosić uczestnika można poprzez rozmowę telefoniczną, mejla lub osobiście przybyć do placówki. Po zakwalifikowaniu pacjent otrzyma informację o okresie i terminach pobytu w DDOM, będzie miał zapewnione niezbędne badania lekarskie, pielęgniarskie i psychologiczne kwalifikujące do poszczególnych rodzajów terapii.
 
Dzienny Dom Opieki Medycznej Akacja
Wyszków, ul. Pułtuska 27
tel. 502-541-586
mejl: nzoz.akacja@gmail.com
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 17
www.nzoz-akacja.pl
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rewolucjonista, mistrz realizmu i symboli (FOTO)

Rewolucjonista, mistrz realizmu i symboli (FOTO)

Bogate w symbolikę, rewolucyjne malarstwo Roberta Campina było tematem kolejnego spotkania z cyklu „Czytamy malarstwo”, na który zaprasza Biblioteka Miejska. Dla słuchaczy było okazją do zmierzenia się z zagadkami, które w swojej twórczości zostawił flamandzki malarz.
zobacz więcej
20 lat temu odszedł Ojciec Święty Jan Paweł II (FOTO)

20 lat temu odszedł Ojciec Święty Jan Paweł II (FOTO)

zobacz więcej
Czym zajmuje się rusznikarz i kiedy warto się do niego udać? Sprawdź to!

Czym zajmuje się rusznikarz i kiedy warto się do niego udać? Sprawdź to!

Rusznikarstwo to ciekawy fach, skupiający się wokół wytwarzania, naprawy, konserwacji, a także przygotowania do użycia ręcznej broni palnej. Specjaliści, zwani rusznikarzami, są często doświadczonymi osobami, które od lat wiążą swoją karierę z militariami. Z ich usług korzystają nie tylko miłośnicy militariów, lecz także przedstawiciele służb mundurowych. Rusznikarz zajmuje się wytwarzaniem, naprawą i renowacją różnego rodzaju broni palnej, pełniąc zawód o charakterze usługowo-produkcyjnym. Ze względu na fakt, że posiadanie broni oraz jej specyfikacja są ściśle uregulowane prawnie, udając się do rusznikarza należy zabrać ze sobą wszelkiego rodzaju dokumenty – specjaliści zobowiązani są bowiem zachować szczególną ostrożność, egzekwując oraz przestrzegając procedury bezpieczeństwa podczas weryfikowania tożsamości swoich klientów. Już dziś dowiedz się więcej o tym fachu, a także poznaj zakres usług rusznikarskich!
zobacz więcej
Święta wielkanocne i wiosenne zwyczaje

Święta wielkanocne i wiosenne zwyczaje

zobacz więcej