Okradzione mieszkanie na dużym wyszkowskim osiedlu. Policja apeluje!

Wydarzenia

Okradzione mieszkanie na dużym wyszkowskim osiedlu. Policja apeluje!

18.03.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W tym tygodniu okradziono mieszkanie przy ul. Okrzei w Wyszkowie. Policja apeluje: zabezpieczajmy mieszkania bez względu na to, czy wyjeżdżamy na urlop, czy wychodzimy tylko do pracy. Złodzieje działają i pod osłoną nocy, i w biały dzień. Zwracajmy większą uwagę na to, co dzieje się na klatkach schodowych i korytarzach bloków, a niepokojące spostrzeżenia zgłaszajmy na policję.
 
W środę ok. godz. 20.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie został poinformowany o okradzionym mieszkaniu przy ul. Okrzei w Wyszkowie. Sprawcy splądrowali mieszkanie, ukradli kosztowności oraz pieniądze. - Z relacji pokrzywdzonych właścicieli wynika, że nie upewnili się przed wyjściem, czy drzwi do mieszkania zostały zamknięte. Dlatego przed opuszczeniem naszego mienia, warto sprawdzić, czy wszystkie okna i drzwi zostały zamknięte - uczula rzecznik policji kom. Damian Wroczyński.
Jeżeli zobaczycie państwo w okolicy swoich domów, czy mieszkań obce osoby, a ich zachowanie wzbudzi wasz niepokój, należy powiadomił policję: numer telefonu 47-704-62-00 lub 112. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.
Sprawcy dostają się do domów i mieszkań, wyłamując zamki w drzwiach wejściowych lub forsując drzwi i okna balkonowe. Niestety, wykorzystują też często nasze gapiostwo i roztargnienie, uchylone okna, niezamknięte drzwi garażowe, słabe zabezpieczenia drzwi wejściowych.
By nie zwracać na siebie uwagi, kradną zazwyczaj niewielkie, ale wartościowe przedmioty, takie jak biżuteria, zegarki, telefony komórkowe, laptopy i oczywiście pieniądze.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość