Okradzione mieszkanie na dużym wyszkowskim osiedlu. Policja apeluje!

Wydarzenia

Okradzione mieszkanie na dużym wyszkowskim osiedlu. Policja apeluje!

18.03.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W tym tygodniu okradziono mieszkanie przy ul. Okrzei w Wyszkowie. Policja apeluje: zabezpieczajmy mieszkania bez względu na to, czy wyjeżdżamy na urlop, czy wychodzimy tylko do pracy. Złodzieje działają i pod osłoną nocy, i w biały dzień. Zwracajmy większą uwagę na to, co dzieje się na klatkach schodowych i korytarzach bloków, a niepokojące spostrzeżenia zgłaszajmy na policję.
 
W środę ok. godz. 20.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie został poinformowany o okradzionym mieszkaniu przy ul. Okrzei w Wyszkowie. Sprawcy splądrowali mieszkanie, ukradli kosztowności oraz pieniądze. - Z relacji pokrzywdzonych właścicieli wynika, że nie upewnili się przed wyjściem, czy drzwi do mieszkania zostały zamknięte. Dlatego przed opuszczeniem naszego mienia, warto sprawdzić, czy wszystkie okna i drzwi zostały zamknięte - uczula rzecznik policji kom. Damian Wroczyński.
Jeżeli zobaczycie państwo w okolicy swoich domów, czy mieszkań obce osoby, a ich zachowanie wzbudzi wasz niepokój, należy powiadomił policję: numer telefonu 47-704-62-00 lub 112. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.
Sprawcy dostają się do domów i mieszkań, wyłamując zamki w drzwiach wejściowych lub forsując drzwi i okna balkonowe. Niestety, wykorzystują też często nasze gapiostwo i roztargnienie, uchylone okna, niezamknięte drzwi garażowe, słabe zabezpieczenia drzwi wejściowych.
By nie zwracać na siebie uwagi, kradną zazwyczaj niewielkie, ale wartościowe przedmioty, takie jak biżuteria, zegarki, telefony komórkowe, laptopy i oczywiście pieniądze.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Umowa spółki — co powinna zawierać?

Umowa spółki — co powinna zawierać?

Bez wątpienia umowa spółki jest fundamentem działalności wspólników i określa wiele istotnych aspektów funkcjonowania firmy. W praktyce tworzenie jej jest bardzo ważnym etapem dla przedsiębiorców, który wymaga precyzyjnego opracowania i zrozumienia. Co ważne, jej sporządzenie, jak i podpisanie powinno odbywać się w obecności notariusza. Wyjaśniamy dzisiaj, co powinna zawierać umowa spółki, aby zapewnić jasność i pewność prawną. Sprawdź, jakie dokumenty są potrzebne do jej sporządzenia
zobacz więcej
Kolejna dziupla samochodowa zlikwidowana na terenie gminy Zabrodzie (WIDEO, FOTO)

Kolejna dziupla samochodowa zlikwidowana na terenie gminy Zabrodzie (WIDEO, FOTO)

Dziuplę samochodową wyszkowscy policjanci zlikwidowali na terenie gminy Zabrodzie. Zatrzymali właściciela posesji oraz trzech mężczyzn, gdy demontowali skradziony samochód o wartości 130 tys. zł.
zobacz więcej
Jak wybrać odpowiednie gry dla dzieci?

Jak wybrać odpowiednie gry dla dzieci?

Wybór odpowiedniej gry komputerowej dla dziecka to zadanie, które może przyprawić niejednego rodzica o ból głowy. W dobie ogromnej ilości dostępnych tytułów, jak znaleźć tę jedyną, która będzie nie tylko atrakcyjna, ale i bezpieczna dla najmłodszych? W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby dokonać świadomego wyboru. Od oznaczeń wiekowych, przez analizę treści i mechanik, aż po sterowanie i czas spędzony przed ekranem – oto kompleksowy przewodnik, który pomoże wam nie tylko wybrać odpowiednią grę, ale także zrozumieć, jak zrobić to najefektywniej.
zobacz więcej
Dlaczego warto głosować na Trzecią Drogę?

Dlaczego warto głosować na Trzecią Drogę?

Jesteśmy w okresie przedwyborczym, zastanawiamy się nad najlepszym wyborem dla siebie, dla swoich rodzin, dla Polski. Dla wielu z Państwa zarówno rządy PiS - u jak i oferta Koalicji Obywatelskiej jest daleka od osobistych oczekiwań. 
zobacz więcej