Oficjalnie Plac Miejski

Wydarzenia

Oficjalnie Plac Miejski

08.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
… taką nazwę nosi już plac położony między ulicami 11 Listopada a Sowińskiego. W budżecie gminy zarezerwowano 50 tys. zł na projekt jego zagospodarowania.
To działki, które gmina Wyszków kupiła pod budowę ratusza. Ponieważ to jednak pieśń przyszłości, w ubiegłym roku ogłosiła i rozstrzygnęła konkurs na koncepcję zagospodarowania placu. Zwyciężyła praca studentki architektury Politechniki Warszawskiej. W jej koncepcji granice placu wyznaczają przeszklony hol ratusza, zieleń i parkingi. Teren podzieliła na strefy, m.in. wypoczynkową – z ławkami i dwoma rodzajami fontann, wielofunkcyjną – na koncerty, ekspozycje plenerowe, punkt informacji. Do herbu Wyszkowa nawiązuje biało-czerwona posadzka. 
Teraz przyszedł czas na przygotowanie projektu. Na ostatniej sesji radni miejscy przeznaczyli na ten cel 50 tys. zł.
Postanowili również nadać terenowi oficjalną nazwę. Dotychczas najczęściej mówiło się o placu miejskim lub ratuszowym. Ostatecznie wybrano nazwę Plac Miejski. „Teren ten, stanowiący własność Gminy Wyszków, jest miejscem spotkań mieszkańców oraz imprez o charakterze kulturalnym. Nadanie nazwy placowi ułatwi jego zlokalizowanie przez osoby spoza miasta” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.
 
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość