Odzież golfowa - co warto mieć na polu golfowym?

Wydarzenia

Odzież golfowa - co warto mieć na polu golfowym?

06.05.2021
autor: materiał zewnętrzny
Golf wywodzi się z elitarnych sfer, gdyż dawniej był uprawiany tylko przez osoby z najwyższej klasy społecznej. Chociaż obecnie jest on bardziej dostępny, nadal obowiązuje w nim specjalna etykieta. Poza zasadami gry, należy zapoznać się z resztą golfowego savoir - vivre i zadbać o poprawny dress code. Niepoprawny ubiór może być nawet powodem niewpuszczenia golfisty do klubu. Jakimi zasadami trzeba się kierować, wybierając ubiór na pole golfowe?
 

Odzież golfowa dla mężczyzn

Podstawowymi elementami odzieży golfowe są koszulka polo i długie spodnie chinosy. Absolutnie niedozwolone jest noszenie t - shirtów, dresów czy jeansów! Dawniej golfiści wybierali głównie białe koszulki, ale obecnie kolor i wzór zależą od indywidualnych preferencji gracza. Przeważnie na polu golfowym dominuje stonowana kolorystyka, np. ubrania w kolorze khaki, szarym, niebieskim czy czarnym, ale pojawiają się też żywsze barwy jak kanarkowa żółć czy seledyn. Na zimniejsze dni można założyć sweter lub kamizelkę o prostym kroju.

Spodnie powinny być długie i eleganckie, natomiast krótkie męskie szorty są dozwolone tylko dla amatorów i tylko podczas treningów. Klasycznie do spodni powinno się założyć skórzany pasek.

Bardzo ważnym elementem stroju golfisty są również buty. Profesjonaliści skłaniają się ku eleganckim, skórzanym butom z metalowymi lub miękkimi kolcami, ale dopuszczalna jest również sportowa wersja obuwia. Bardzo istotne jest, aby skarpetki golfisty były utrzymane w jednolitym kolorze lub ewentualnie miały wzór kraty i były dobrze naciągnięte.
 

Damska odzież golfowa

Kobiecy dress code jest podobny do stroju męskiego. Koszulka polo może być jedynie bardziej dopasowana niż męska i podkreślać kobiece kształty. Zamiast spodni dobrze jest wybrać spódnicę do kolan, ale znacznie dłuższą niż do tenisa. Alternatywnym rozwiązaniem będzie również sportowa sukienka. Projektuje się je w taki sposób, aby nadal prezentowały się szykowanie i z klasą, a jednocześnie zapewniały komfort podczas gry.
 

Odzież golfowa - dodatki

W słoneczne dni golfiści mogą chronić się przed słońcem ubierając czapkę z daszkiem albo kaszkiet. Popularnym dodatkiem jest też rękawiczka na rękę wiodącą, dzięki której można uniknąć bolesnych odcisków. Przeważnie wybiera się rękawiczki białe lub w ciemnych barwach.

Sklep golfowy oferuje pełny asortyment i dodatki.

Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość