Od połowy lutego czas na rozliczenie podatkowe

Wydarzenia

Od połowy lutego czas na rozliczenie podatkowe

02.02.2023
autor:
Zeznanie podatkowe za 2022 rok należy złożyć w terminie od 15 lutego do 2 maja 2023 roku - przypomina naczelnik Urzędu Skarbowego w Wyszkowie.
 
Komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego w Wyszkowie
Najprostszy sposób aby się rozliczyć, to skorzystanie z usługi Twój e-PIT dostępnej w serwisie e-Urząd Skarbowy na stronie www.podatki.gov.pl. Serwis działa całodobowo i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu.
Krajowa Administracja Skarbowa udostępnia w usłudze Twój e-PIT gotowe zeznania roczne. Podatnik może je zaakceptować, poprawić lub uzupełnić, a także odrzucić i wysłać samemu zeznanie albo też nic nie robić, 2 maja 2023 roku zostanie ono automatycznie zaakceptowane. 
W ramach rozliczeń za 2022 rok w usłudze Twój e-PIT udostępnione będą:
zeznania podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38 (nie dotyczy przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej)
oświadczenie PIT-OP
informacje PIT-DZ o danych dzieci uprawniających do ulgi dla rodzin 4+.
Zachęcam do korzystania z elektronicznych form rozliczeń, co jest szybkie, łatwe i bezpieczne. Dodatkową korzyścią jest krótszy terminu zwrotu nadpłaty z zeznań złożonych elektronicznie – 45 dni, natomiast dla zeznań złożonych papierowo – 3 miesiące od złożenia zeznania.
W sprawach, których nie można załatwić elektronicznie, zapraszam do osobistej wizyty w urzędzie skarbowym, po wcześniejszej rezerwacji wizyty w dogodnym dla Państwa terminie. Najprościej zrobić to przez Internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie wizyta.podatki.gov.pl lub umówić się telefonicznie – dzwoniąc do urzędu skarbowego pod nr 664-153-648. Umożliwia to szybkie i komfortowe załatwienie spraw, bez konieczności stania w kolejkach.
Nie trzeba umawiać wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie wystawionej w wejściu głównym do budynku urzędu skarbowego (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na swojej kopii w okienku nr 2 na sali obsługi. 
Informuję, że na sali obsługi Urzędu Skarbowego w Wyszkowie funkcjonują dwa stanowiska dla klientów, którzy chcą skorzystać z usług elektronicznych, w tym z usługi Twój e-PIT. Wszystkich chętnych zapraszam w godzinach: poniedziałek 8.00-18.00, wtorek-piątek 8.00-15.00.
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wyszkowie Elżbieta Duszyc
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość