Od 2 kwietnia płatne parkowanie zawieszone

Wydarzenia

Od 2 kwietnia płatne parkowanie zawieszone

31.03.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Burmistrz podjął decyzję, by od 2 kwietnia zawiesić w Wyszkowie płatne parkowanie.
 
Przypomnijmy, że kwestia ta była już omawiana po wniosku złożonym przez klub radnych miejskich Masz Wybór. Wówczas jednak burmistrz był przeciwny. - Nasza strefa jest mała, więc taki krok nie miałby sensu. Efekt byłby taki, że mieszkańcy sąsiednich gmin dojeżdżający do Warszawy autobusami znów zostawialiby w centrum swoje samochody - wyjaśniał wówczas.
We wtorek premier Mateusz Morawiecki, ogłaszając kolejne obostrzenia, zaapelował do samorządowców m.in. o zawieszanie płatnego parkowania i dezynfekowanie przystanków: - Apelujemy do samorządowców o to, żeby rezygnowali ze wszystkich opłat, które powodują prawodopodobieństwo przenoszenia wirusa. Naciskanie różnego rodzaju przycisków, chociażby przy przejściach dla pieszych, powinno zostać wyłączone. Apeluję do samorządowców, jesteście za to również współodpowiedzialni. Jak najwięcej dezynfekowania przystanków autobusowych.
Burmistrz podjął decyzję, że od 2 kwietnia strefa płatnego parkowania będzie zawieszona: - Samorząd samorządowi nie równy. Nasza strefa jest malutka, uważam, że nie stanowi dużego zagrożenia, zwłaszcza, że parkometry są na bieżąco dezynfekowane. Ale ze względu na to, że wprowadzane są kolejne ograniczenia mające do minimum ograniczyć ryzyko, podjąłem decyzję o zawieszeniu strefy.
Gmina Wyszków ustala też zasady współpracy z firmą, która będzie dezynfekowała przystanki autobusowe.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość