Obszary zastosowań wag hakowych: budownictwo, przemysł, logistyka

Wydarzenia

Obszary zastosowań wag hakowych: budownictwo, przemysł, logistyka

20.03.2024
autor: artykuł sponsorowany
Elektroniczne wagi hakowe cieszą się dużym zainteresowaniem.
 

Są poszukiwane w przemyśle i kupowane przez firmy handlowe. Takie wagi są używane na łodziach rybackich i w gospodarstwach rolnych. Sklep internetowy Vagar oferuje wagi na hak w szerokim asortymencie, z gwarancją wysokiej jakości, w przystępnej cenie. Warto odwiedzić stronę w wolnej chwili, aby poświęcić czas na zapoznanie się z ofertą, dokonanie wyboru i złożenie zamówienia z wygodną i bezpieczną dostawą.
 

waga na hak

Wagi hakowe - o co w tym wszystkim chodzi

Zanim przejdziemy do kwestii tego, gdzie wykorzystywane są wagi hakowe, warto zrozumieć, czym jest taki sprzęt ważący. Mowa o wagach nośnych, które przypominają duży elektroniczny bezmen. Za pomocą takiego sprzętu ważącego można zważyć ładunek, który znajduje się na dowolnym urządzeniu olinowującym.

Wagi hakowe są poszukiwane w różnych pracach, w których zaangażowany jest dźwig, a także inny sprzęt do załadunku i rozładunku.

Warto podkreślić kilka ważnych punktów:

 1. Działanie takich urządzeń wagowych jest niemal całkowicie zautomatyzowane.

 2. Za pomocą wag hakowych możliwe jest wykonywanie ważenia statycznego ładunków podwieszanych transportowanych za pomocą dźwigu lub teleportera.

 3. Ze względu na specyfikę wag hakowych, ważny jest przyzwoity poziom ochrony przed wilgocią i kurzem.

Zakres zastosowania wag hakowych jest dość szeroki.

Wagi hakowe - gdzie są używane

waga elektroniczna zawieszana
 

Tego rodzaju sprzęt wagowy jest poszukiwany na

 • stacjach kolejowych;

 • składach metali;

 • w portach i magazynach.

Ponadto wagi hakowe są z powodzeniem wykorzystywane w różnych gałęziach produkcji. Dotyczy to przemysłu budowlanego i metalurgicznego, a także przemysłu stoczniowego, lotniczego, chemicznego.

Wagi hakowe - główne rodzaje

Aby śmiało przystąpić do wyboru urządzeń wagowych, warto zrozumieć, czym są wagi hakowe i czym się od siebie różnią. Nie ma dokładnej klasyfikacji. Dlatego warto przejść od głównych cech:

 • udźwig;

 • maksymalny limit ważenia;

 • funkcjonalność, rozmiar i wygląd.

Przed wyborem wagi hakowej zdecydowanie należy zapoznać się z funkcjonalnością interesującego nas modelu. Nowoczesne wagi posiadają wiele dodatkowych funkcji. Dzięki temu można zakupić model o różnych możliwościach, przydatnych w pracy.

 

waga na hak

Wagi hakowe - zasada ważenia

Dla tych, którzy zamierzają korzystać z wag hakowych, ważne jest, aby zrozumieć, jak korzystać z wag hakowych i nie ma tu nic skomplikowanego:

 1. Za pomocą pętli obciążeniowych ładunek mocowany jest do czujnika wagowego - służą do tego specjalne otwory.

 2. Po podniesieniu ładunku następuje proces ważenia - za pomocą stabilizatora można uzyskać dokładne wyniki, nawet jeśli hak się kołysze.

 3. Wagi hakowe są w stanie skutecznie pracować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Gdy zrozumiesz, jak prawidłowo ważyć na wagach hakowych, będziesz w stanie łatwo poradzić sobie z tym zadaniem, z gwarancją dokładnych wyników.

Nowoczesne modele wag hakowych posiadają akumulator, dzięki któremu w przypadku awarii zasilania urządzenie będzie działać autonomicznie przez długi czas. Istnieją różne opcje ładowania akumulatora. Możliwe jest podłączenie całego urządzenia do sieci elektrycznej lub oddzielnie akumulatora wyjętego z urządzenia. Wybierając wysokiej jakości wagę hakową, ładowanie zajmie maksymalnie osiem godzin.

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość