Obrazy idealne na jesienną pluchę (FOTO)

Wydarzenia

Obrazy idealne na jesienną pluchę (FOTO)

28.09.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Jeśli komuś zaczyna dokuczać jesienna plucha, zachęcamy do odwiedzenia galerii Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. Humor poprawiają ciepłe, energetyczne obrazy Katarzyny Chodyń-Semczuk. Wystawę „Interpretacja przestrzeni” można oglądać do 16 października.
 
Katarzyna Chodyń-Semczuk urodziła się w 1980 r. w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Od najmłodszych lat bierze udział w różnych przedsięwzięciach artystycznych, pomagając w organizacji wystaw, kiermaszów, aukcji charytatywnych, prezentując na nich także swoje prace. Ciągle poszukuje nowych środków wyrazu. Próbuje je odnaleźć w malarstwie pastelowym, rysunku i drobnych formach graficznych. Dotychczas uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych, pokonkursowych i zbiorowych.
Do tytułu wystawy podczas wernisażu nawiązała Irena Filipowicz, instruktorka „Hutnika”: - Artystka chciała pokazać coś nierzeczywistego, niewymiarowego, nienamacalnego. W malarstwie można pokazać coś, co nie istnieje, np. muzykę, uczucia, emocje. Pani Kasia namalowała przestrzeń, która jest tu formą wyrazu abstrakcyjnego. Bardzo duże znaczenie mają kolorystyka i symbole. Obrazy są bardzo pozytywne, energetyczne. 
- W każdym obrazie starałam się wydobyć światło, żeby był radosny - dodała artystka. 
Obrazy są ciepłe i pobudzają wyobraźnię także dzięki temu, że nie zostały przez autorkę nazwane. Katarzyna Chodyń-Semczuk zachęca do oglądania i własnych interpretacji przestrzeni.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Bug z nami”. Znamy już pierwszego zwycięzcę

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Bug z nami”. Znamy już pierwszego zwycięzcę

Akademia Umiejętności „Pan Hilary” zaprasza na wernisaż i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Bug z nami”: 21 grudnia godz. 19, restauracja Centralna. Wiadomo już, kto zdobył nagrodę internautów - Małgorzata Mikołajczyk z Leszczydołu-Nowin za zdjęcie „Zjawiskowo o wschodzie”.
zobacz więcej
Kolejki do poradni szokują

Kolejki do poradni szokują

- przyznała dyrektor wyszkowskiego szpitala Cecylia Domżała, składając radzie powiatu sprawozdanie z działalności bieżącej SPZZOZ. – Czy jakieś działania zostały podjęte, żeby te kolejki zmniejszyć? – dopytywali radni.
zobacz więcej
Wystarczy tytuł finalistki

Wystarczy tytuł finalistki

Weronika Maksajdowska, uczennica klasy trzeciej o profilu filologiczno-prawnym w I LO im. C.K. Norwida, została finalistką XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Jako jedna z dwóch osób z Mazowsza  zakwalifikowała się do finału ustnego. Jest bardzo zadowolona ze swojego wyniku. Tytuł finalisty daje maksymalną ocenę – 100% – z matury z języka polskiego i zwalnia z jej pisania. Powinien też ułatwić dostanie się na studia. Weronika jeszcze nie wie, jaki kierunek wybierze. Waha się między sinologią a PR i marketingiem medialnym.
zobacz więcej
Jak radzimy sobie z koronawirusem?

Jak radzimy sobie z koronawirusem?

W regionie ostrołęckim do tej pory odnotowano blisko 70 przypadków zakażeń koronawirusem*. Ryzyko zachorowania wciąż istnieje, a najbardziej narażony jest personel medyczny, który codziennie stawia czoła zagrożeniu. Epidemia sprawiła, że konieczne były zakupy dużych ilości odzieży ochronnej czy płynu do dezynfekcji. Pomogły fundusze unijne, dzięki którym samorząd województwa przekazał do regionu ostrołęckiego 389 tys. środków ochrony i sprzęt medyczny.
zobacz więcej